Міжнародна премія Франка

Міжнародна премія Івана Франка оголосила фіналістів

03.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародний фонд Івана Франка оголосив короткий список номінантів на здобуття премії за наукові праці з гуманітарних дисциплін, що мають міжнародне значення. Про це повідомляє оргкомітет премії.

 

На здобуття премії претендують три наукові праці:

 

  • Наталія Білоус. «За крок до Вічності. Мешканці міст Волині у світлі тестаментів кінця XVI–XVII століть». Подання Інституту історії України НАНУ.
  • Микола Легкий. «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці». Подання Інституту Івана Франка НАН України.
  • Колектив авторів. «Галицько-Волинський літопис: текстологія» / за ред. О. П. Толочка. Подання НАН України, Ін-т історії України.

 

Цьогоріч на премію подались 15 претендентів, їхні роботи оцінювали 32 вчені Експертної ради з 6 країн Європи: України, Словаччини, Італії, Австрії, Чехії та Польщі.

 

Оскільки минулого року Міжнародна премія імені Івана Франка не присуджувалася через повномасштабне вторгнення на територію України російських окупаційних військ, за перемогу змагаються роботи, які були подані у 2022 році.

 

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.

 

Нагадаємо, лавреатом Міжнародної премії Івана Франка 2021 року став Леонід Тимошенко

 

Читайте також: Фантастика, билини й вірші про війну: Україна в закордонних антологіях 2022 року