BolognaRagazzi Award

Книжка «Наші. Інженерна історія України» потрапила до фіналу BolognaRagazzi Award

20.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Болонський ярмарок дитячої книжки оголосив список зі ста книг-фіналістів BolognaRagazzi Award — премії, якою нагороджують найкращі ілюстровані дитячі книжки з усього світу. Про це повідомляє офіційний сайт виставки.

Цього року на розгляд журі було подано 2215 книжок із 62 країн та регіонів. 

 

Від України фіналістом премії стала науково-популярна книжка «Наші. Інженерна історія України», створена командою проєкту «Інженерний тиждень» та видана видавництвом «Моя книжкова полиця». Це п’ятдесят історій про українських інженерів та інженерок, чиї відкриття змінювали світ ще 100, 200, а то й 300 років тому.

 

Авторка книжки Олена Шульга, співзасновниця «Інженерного тижня». Над ілюстраціями до історій працювали: Русалія Або, Володимир Голубєв, Вадим Гусманов, Катерина Дідик, Оля Дятлова, Гриця Ерде, Олена Кирильчук, Альбіна Колесніченко, Aліна Кропачова, Ірина Мориквас, Роксолана Мохнач, Христина Науменко, Людмила Панасенко, Тетяна Рижова, Роман Синенко, Анастасія Старко, Олег Трапезін, Олена Трофанюк, Наталія Шульга, Варвара Ягнишева, Ярослав Яковлев. Дизайн та верстку розробив Микола Колесник.

 

Також до  створення книжки долучилися учні українських шкіл, саме вони допомогли розшукати інформацію про інженерів та інженерок, чиї імена свого часу були незаслужено забуті.

Видання «Наші. Інженерна історія України» створили за підтримки Українського культурного фонду. Восени 2021 року перший наклад з п’ятисот книжок надіслали до шкільних та дитячих бібліотек. Безкоштовно прочитати історії українською та англійською, а також побачити ілюстрації, створені до кожної з них, можна на онлайн платформі.

 

З повним переліком фіналістів можна ознайомитись на офіційній сторінці премії, а протягом 21−24 березня відібрані книжки представлять на спеціальній виставці The Brawl Amazing Bookshelf.

 

BolognaRagazzi Award — це міжнародна премія Болонського книжкового ярмарку для найкраще ілюстрованих та найбільш інноваційних книжок для дітей та підлітків. BRAW — одна з найпопулярніших міжнародних премій у світі в галузі видавництва для дітей.

 

Нагороди отримують у 4 основних категоріях:  художня література,  нон-фікшн,  Opera Prima  (для неопублікованих авторів та ілюстраторів) і комікси. Журі також просять присудити спеціальну  нагороду New Horizons  особливо інноваційній книзі. Окрім основних постійних категорій, щороку BRAW містить також одну або кілька спеціальних категорій.

 

Раніше повідомлялося, що «Наші. Інженерна історія України» потрапила до рейтингу «Топ БараБуки»: найкращі родинні видання 2021 року», отримавши спеціальну відзнаку від «Музею науки» Малої академії наук України.

 

Також у 2018-му році книжки творчої майстерні «Аґрафка» перемогли на BolognaRagazzi в номінації нон-фікшн для дітей.

 

Нагадаємо, що премія у галузі дитячої літератури для ілюстрованих книжок оголосила імена тих, хто увійшов до цьогорічного складу журі. Однією з них стала Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» та кураторка дитячої програми Книжкового Арсеналу.

 

Читайте також: Як стати винахідниками: 50 історій українських інженерів