бібліотеки

«Книжкові піжмурки» та «бібліотечне безсоння»: як в Україні відзначають День бібліотек

30.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

А ще — «Бібліосутінки» з Юрком Іздриком, конкурс «Доповзи до книги», медіалабораторія та гурток робототехніки, «Пральня думок» і селфі-зона Заболотного. Усе це — формати святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Читомо зібрало заходи з різних куточків України, які у межах свята тривають уже тиждень.

 

Так до Всеукраїнського дня бібліотек столична бібліотека імені В. Г. Заболотного провела низку заходів. Зокрема, упродовж тижня тривала благодійна акція «Я дарую книгу бібліотеці».

Також пройшов захід «Створюємо бібліотечний простір», в межах якого відбулися інтерактивні зустрічі з дизайнерами, архітекторами, будівельниками і бібліотекарями, на яких обговорювали будівлі українських бібліотек. Для відвідувачів створили селфі-зону «Кабінет Заболотного», де кожен міг сфотографуватися в інтер’єрі бібліотеки 40-х років ХХ століття.

 

Селфі-зона у бібліотеці

 

Тим часом у Львівській обласній бібліотеці для дітей сьогодні пройде святкове заняття клубу для немовлят «Леопузики», книжковий майстер-клас із сюрпризом, створення Scratch-анімації про бібліотеку, перегони наймолодших читачів «Добіжи до книги» й «Доповзи до книги», святкове заняття у літературній студії «Джерельце».

 

Крім цього організовано бібліоFREEmarket: благодійний еко-обмін дитячого одягу та іграшок (у рамках проекту ЕкоБібліотека). Крім цього, маленькі волонтери бібліотеки зможуть самостійно обслуговувати користувачів, проводити екскурсії бібліотекою, читати вголос улюблені казки молодшим діткам.

 

Серед подій у Кропивницькому: виставка «Hobby time/світ захоплень бібліотекарів Кіровоградщини», акція «Книжкові піжмурки», виставка «Рідкісні видання в сучасному вигляді»: інформаційний дует «книжковий оригінал + електронна копія на е-читанці», перегляд «Арт-кіно в бібліотеці ім. Д. І. Чижевського» та ін.

 

У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка до Всесвітнього дня бібліотек влаштували вечірку під назвою «Бібліотечне безсоння. «Незвичайні події у звичайній бібліотеці».

 

 

А в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді відкрили мультимедійну лабораторію «Медіа Старт». Тут відбуватимуться заняття із робототехніки, 3D-моделювання, програмування, створення аудіокниг, подкастів та електронної музики.

 

 

У Рівному ж сьогодні відбудеться бібліотечний weekend, віртуальна подорож «ТОП-10 бібліотек світу», година спілкування «Дім у якому живуть книги», книжковий вернісаж «Чарівний світ книжок великих і маленьких» та ін. Днями ж у Рівненській обласній бібліотеці відбулася зустріч з молодими поетами Рівненського Палацу дітей та молоді — «Поетичні акорди».

 

У Центральній бібліотеці Слов’янська влаштували вечірку під назвою «Сутінки». Свято пройшло із танцями, віршами, малюнками, музикою та дефіле. У холі бібліотеки стврили своєрідну «Пральню думок», де кожен міг на аркуші паперу написати свої думки і вивісити його на мотузці. На другому поверсі бібліотеки діяла літературна читальня, де можна було обговорити книжкові новинки.

 

У той час Калуші, що на Франківщині, події розпочалися 26 вересня. Серед них: «Бібліосутінки» — зустріч з Юрієм Іздриком, театралізоване свято «Бібліотечний казковий єралаш», бліц-опитування «Найкраща книга», а також бібліопікнік та виставка фотомарафону «Бібліотека в об’єктиві».

 

 

У мережі ж за хештегом #бібліотеки_разом триває флешмоб, в межах якого бібліотеки вітають одна одну зі святом. До привітань, зокрема, долучилися: Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Горького, Лисичанська центральна бібліотека, Попаснянська районна централізована бібліотечна система та ін.

 

 

Особисту ініціативу проявили і окремі бібліотекарі. Так в.о. завідувачки науково-методичного відділу у Закарпатській обласній бібліотеці Євгенія Напуда організувала флешмоб, у межах якого впродовж 20 днів ділитиметься із читачами 20-ма улюбленими віршами.

 

Читайте також про бібліотеку-вежу у Франківську та бібліотеку в Одесі.