Книжковий Арсенал

Книжковий Арсенал 2023 – події, які варто відвідати професіоналам

13.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На цьогорічному Книжковому Арсеналі буде менше подій ніж зазвичай, але це не значить, що фестиваль втратить у різноманітності. Відвідувачі знайдуть цікаві дискусії, читання та майстер-класи на будь-який смак, а нас, як завжди, найбільше приваблюють події, що будуть корисними професіоналам видавничої галузі. Ділимося своїм переліком найцікавіших подій, на які варто завітати.

 

Дискусія «Українські книжки про мистецтво, біографії художників і музеї: як працює культурна дипломатія»

  • 12:00-13:00
  • Сцена #1

 

Культурна дипломатія – це і державна політика, і громадська ініціатива. Як працюють під час війни обидві ці стратегії – говоритимуть директор Українського інституту Володимир Шейко, активістка Української асоціації у Фінляндії й авторка книжки «Богомазов у Фінляндії» (видавництво «Родовід») Наталя Дмитренко та авторка сторінки Ukrainian Art History в Twitter Оксана Семенік, яка змусила світові музеї змінювати підписи під роботами українських митців.

 

Учасники: Володимир Шейко, Оксана Семенік, Наталія Терамае.
Модерує Валентина Клименко.

 

Дискусія «Укрдитліт: виклики року, втрати та успіхи вдома та за кордоном, перспективи в часи війни»

  • 13:45-14:45
  • Лекторій

 

Про втрати – книжкових накладів, офісів, членів команд, авторів, читачів. Про набуття – досвідів, нових партнерів, програм підтримки, крутих можливостей. Про виклики та здобутки, про успішні кейси, про відкриті питання та перспективи вдома та закордоном, про те, як вистояв та продовжує жити укрдитліт  в останні два роки.

 

Учасники: Ганна Булгакова, Олександр Шарлай, Наргіс Гафурова, Олександр Мимрук, Марія Шубчик.
Модерує Таня Стус.

 

Дискусія «Критичність моменту: державна політика у сфері книговидання»

  • 15:00 – 16:00
  • Лекторій

 

Віра у справу та надзусилля, завдяки яким книжкова галузь встояла на початку повномасштабної війни, не можуть бути довгостроковою стратегією, а тому потребують перегляду у бік стійких системних рішень — як у приватному секторі, так і на рівні державної політики, в тому числі через діяльність профільних інституцій та професійних об’єднань. Учасники дискусії говоритимуть про нагальні питання у галузі, за які відповідальна держава на рівні інституцій та в межах своєї політики, а також про запит і механізм впливу на них громадянського суспільства.

 

Учасники: Олександр Ткаченко (Міністр культури та інформаційної політики України), Олександра Коваль (директорка Українського інституту книги), Олександр Красовицький (член правління УАВК, видавець), Валерій Пекар.

 

Модерує Мирослава Барчук.

 

Розмова «Різна сталість: стійкі моделі у видавничому бізнесі»

  • 16:30 – 17:30
  • Лекторій

 

Що робить бізнес видавців успішним? Як будуються структури та бізнес-моделі? Що спрацювало, а від чого довелося відмовитись? Зрештою, як вдається долати спричинені війною проблеми та чого очікувати далі? Ці та інші питання обговорять представники видавничої індустрії.

 

Учасники: Мар’яна Савка («Видавництво Старого Лева»), Ілона Замоцна («Віхола»), Анетта Антоненко («Видавництво Анетти Антоненко»), Антон Мартинов («Лабораторія»).

 

Модерує Оксана Карп’юк.

 

Дискусія «Аудіо і книжки: досвіди взаємодії»

  • 10:30 – 11:15
  • Сцена #1

 

Учасники дискусії обговорять можливості аудіоформату з поглядів видавця, автора і дистрибʼютора розважального й освітнього аудіоконтенту. Також під час події спікери поділяться цікавими галузевими кейсами: коли книжки стають основою для подкастів, як аудіо може трансформуватися або інтегруватися в книжку, коли книжка може знайти свого читача завдяки аудіо.

 

У партнерстві з MEGOGO AUDIO.



Учасники: Катерина Котвіцька (MEGOGO Audio), Ілона Замоцна («Віхола»), Ірина Славінська (Радіо Культура), Макс Кідрук (співзасновник видавництва «Бородатий тамарин», автор подкасту «Теорія неймовірності»).
Модерує Юлія Білоус (MEGOGO Audio).

 

Дискусія «Перевидання української класики: тренд чи закономірність»

  • 12:00 – 12:50
  • Сцена #2

 

Постійне перечитування класики, віднаходження в ній нових сенсів та переакцентація вже відомого ще зі шкільної парти — нормальна практика для будь-якої країни, яка має розвинуту літературу, і здається, що Україна, попри всю «ненормальність» нашої воєнної ситуації, нарешті повертається до цієї «нормальної” практики. Ця дискусія — нагода поговорити про те, як працює національний канон, якою є роль конкуренції якісних видань класики на ринку і яких контекстів потребують ці книжки для нового прочитання.

 

Учасники: Іван Малкович, Мар’яна Савка, Ростислав Семків, Елеонора Соловей.

 

Модерує Богдана Неборак, кураторка The Ukrainians Book Club.

 

«Щоденник книгаря: розмова з та про незалежні книгарні»

  • 15:00 – 16:00
  • Лекторій

 

На сьогодні в Україні налічується близько 130 книгарень – значно менше, ніж до повномасштабного наступу росії. Тому ті, хто беруться зараз за справу продажу книжок, мають на це особливі причини та віру в успіх. Засновники та керівники незалежних книгарень говоритимуть про робочі будні та спробують відповісти на питання, що книжкові крамниці дають місту та спільноті.

 

Учасники: Галина Дольник («Книгарня-кав’ярня»), Катерина Глущенко («Сковорода»), Катерина Іванова («Книжковий Лев»), Гліб Малич «Сяйво книги».

 

Модерує Оксана Карп’юк.

 

Професійний семінар для видавців про можливості міжнародної співпраці

  • За попередньою реєстрацією.
  • 16:30 – 18:00
  • Лекторій


Семінар для видавців, які працюють з купівлею та продажем прав, за участі українських і міжнародних спікерів, а також координаційна зустріч цьогорічних переможців та випускників Спеціальної програми для видавців з України та сусідніх країн на Франкфуртському книжковому ярмарку. 

 

Скетчинг на Книжковому

  • 17:00 – 19:00
  • Майстерні

 

Українська ілюстраторка Наталя Гайда проведе двогодинне заняття зі скетчингу, де розповість та покаже, що таке gesture drawing і швидкі замальовки, а також ознайомить з різними методами роботи. Захід відкритий для будь-якої аудиторії. Охочі можуть принести свої скетчбук-інструменти та приладдя.

 

Разом зі спільнотою «Ілюстрактор».

 

Проводить Наталя Гайда.

 

Панельна дискусія ілюстраторів: виклики і можливості

  • 15:00 – 16:00
  • Лекторій

 

Дискусія про різні форми ілюстрації й зміни, які сталися в цьому напрямку після повномасштабного вторгнення, про роботу під час війни, про внесок, який роблять ілюстратори й художники, а також про складнощі, які доводиться долати. Розмова буде цікава як ілюстраторам, так і ширшій аудиторії. 


Разом зі спільнотою «Ілюстрактор».

 

Учасники: Максим Паленко, Анна Іваненко, Олег Грищенко.
Модерує Олеся Драшкаба.

 

Розмова про конкурс «Найкращий книжковий дизайн» та тенденції візуальної культури видань в Україні

  • 16:30 – 17:30
  • Лекторій

 

Дискусія з представниками дизайнерської спільноти про результати останнього конкурсу «Найкращий книжковий дизайн», який вперше проводився поза датами Книжкового Арсеналу, у січні цього року, і книжки-учасники якого були видані під час або безпосередньо перед повномасштабною війною. Також подія торкнеться й обговорення нових тенденцій візуальної культури видань в Україні.

 

Спільно з Projector.

 

Учасники: Саша Биченко, Женя Полосіна, Катерина Носко.
Модерує Гліб Капоріков.

 

Практична лекція про технологію роботи з RISO-друком

  • 18:30 – 20:30
  • Майстерні

 

Подія для шанувальників різографії — дизайнерів, ілюстраторів, митців, фотографів, авторів та різо-фанів. Це практичний лекторій з підготовки творчих робіт до різо-друку (потрібно мати з собою планшет або ноутбук). На події представлять зразки різо-друків, флуоресцентні різо-фарби.

 

Спільно з RISOДЕНЦІЯ

 

З повним переліком подій цьогорічного Книжкового Арсеналу ви можете ознайомитися на офіційному сайті фестивалю.