* ESC - закрити вікно пошуку
Анна Франк
Книжку про зрадника Анни Франк вилучать із продажу через сумніви у її правдивості
24.03.2022Нідерландське видавництво Ambo Anthos цілковито відмовилося від книжки «Зрада Анни Франк: холодне розслідування» письменниці Розмарі Салліван, у якій ішлося про особу ймовірного зрадника родини. Про це повідомили на сайті видавництва.
Ambo Anthos зазначило, що 22 березня на академічно-культурному подіумі SPUI25 в Амстердамі низка видатних експертів представила дуже критичну доповідь про розслідування, описане в книзі «Зрада Анни Франк: холодне розслідування».
«На основі висновків цього звіту ми вирішили, що ця книжка більше не буде доступна. Ми закликаємо книгарні повернути свої запаси. Ми хочемо ще раз принести наші щирі вибачення всім, кого образив зміст цієї книжки», — повідомили в Ambo Anthos.
У виданні «Зрада Анни Франк: холодне розслідування» канадської письменниці Розмарі Салліван ідеться про шестирічне розслідування команди з істориків, експертів та колишнього агента ФБР, у ході якого встановили, що Арнольд ван ден Берг, єврейський діяч в Амстердамі, міг зрадити родину Франків, викривши їх схованку, щоб врятувати власну сім’ю.
Підставами для такого висновку стала копія анонімного листа до Отто Франку, в якій Арнольда ван ден Берга ідентифікували як зрадника, та те, що попри вивезення євреїв нацистами до концтаборів, ван ден Берг та його родина залишилися в Амстердамі. За твердженням авторів розслідування, це докази того, що ван ден Берг, член Єврейської ради Амстердама, органу, змушеного проводити нацистську політику в єврейських районах, міг мати доступ до інформації про місцеперебування Франків та інших євреїв.
Після виходу книжки історики та дослідники поставили під сумнів цю версію.
Зокрема Йоганнес Хоувінк Тен Кейт, почесний професор вивчення Голокосту в Амстердамському університеті, розповів The Times of Israel, що Ван ден Берг сам переховувався більшу частину 1944 року, коли Франків депортували.
Анна Франк (1929-1945) — єврейська дівчинка-підліток. Її сім’я втекла від нацистського режиму в 1933 році з Німеччини до Амстердама. Під час Другої світової війни протягом 25 місяців сім’я переховувалася, після виявлення їх відправили до концтаборів, де Анна загинула. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.
Як повідомлялося, книжку опублікували у січні 2022 року. Згодом видавництво попросило вибачення за неї та заявило, що припиняє розповсюдження та друк, допоки не проведе додаткову роботу із перевірки тверджень.
Нагадаємо, що вийшов трейлер анімаційного фільму за мотивами щоденника Анни Франк, а у видавництві «Видавництво» надрукували графічну адаптацію всесвітньовідомих спогадів.
Читайте також: Як змінити світ у юному віці: історії Луї Брайля, Анни Франк та Марлі Діас
Джерело: LitHub
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості