Журналістика

Стали відомі переможці журналістського конкурсу «Честь професії»

26.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Організатори Дванадцятого конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» оголосили перелік переможців. Про це йдеться на офіційній фейсбук-сторінці конкурсу.

Переможців обирали у шести основних та чотирьох спеціальних номінаціях.

 

У номінації «Найкраще інтерв’ю» переміг Роман Кравець з «Української правди». Матеріал – «Володимир Зеленський: Порошенко багато разів мені пропонував зустріч. Казав, що можемо знайти порозуміння».

 

Спеціальний приз у номінації «Найкраще інтерв’ю у локальному медіа» отримала Олена Лівіцька з «Першого каналу соціальних новин». Матеріал – «Поговори зі мною. Построзмова із Русланою з луцького автобуса з терористом».

 

У номінації «Найкращий репортаж» перемогли Богдан Кутєпов і Христина Коціра з hromadske.ua з матеріалом «Позивний «Домовина». Історія арештантки».

 

У номінації «Найкращий репортаж у локальному медіа» перемогли Олена Лівіцька та Ірина Кабанова з «Першого каналу соціальних новин». Матеріал – «Могила у квітнику. Три українки, поляк, який їх захищав, і …один бузок на всіх. Своя історія».

 

У номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події» перемогла Вероніка Мелкозьорова з матеріалом «A tale of two mothers: How a Texas couple claimed their baby from Ukraine despite the coronavirus lockdown» для NBC News.

 

Спеціальний приз у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події у локальному медіа» отримала Марина Пітиляк з ТРК «Перший Західний» з матеріалом «Понівечили чи облагородили? Як селяни статую Матері Божої у заповіднику самовільно встановили».

 

Перемогу в спеціальній номінації «Найкраща аналітика» отримали Алла Садовник, Інна Білецька, Дмитро Бондар, Олександр Стратонов з «Суспільного мовлення». Матеріал – «Помилка 83».

 

Спеціальний приз у номінації «Найкраща аналітика у локальному медіа» отримала Катерина Рождественська з Запорізького центру розслідувань з матеріалом «Опасные отходы, недопуск проверок и нарушения что скрывает мусорный полигон Запорожья».

 

У номінації «Найкраще розслідування» перемогла Олена Логінова зі «Слідство.Інфо» з матеріалом «Зірвати банк».

 

У омінації «Найкраща публіцистика» перемогли Наталія Гуменюк, Максим Каменєв і Аннa Цигима з матеріалом «Убивство Ґонґадзе ─ 20 років у пошуках правди» для «Суспільного мовлення».

 

Спеціальний приз у номінації «Найкраща публіцистика у локальному медіа» отримали Дарія Твердохліб, Владислав Мельничук, Ірина Цибух та Вірослав Цюп’як з матеріалом «Ігрень» для «Суспільного Дніпро».

 

Перемогу в спеціальній номінації «Пояснювальна журналістика в часи пандемії» від Наглядової ради отримала Анастасія Іванців. Матеріал – «Гроші і справедливість: чому пацієнти з ковідом вимушені боротися за безкоштовні ліки» для «Лівого Берега».

 

Перемогу в спеціальній номінації «Експерт-знахідка» від платформи «Helpsmi – експерти онлайн»  отримали Георгій Ерман з BBC News Ukrainian з матеріалом «Як українці врятували від різанини тисячі людей в Боснії і чому про це не говорять» і Павло Новик з Bihus.info з матеріалом «Присмак коксу: Як харківський завод роками вбиває екологію, відмахуючись від судів і екологів».

 

Перемогу в спеціальній номінації «Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів, журналістської етики та саморегуляції» від Комісії з журналістської етики отримала Оксана Расулова з «Лівого Берега». Матеріал – «Духовна війна і загроза «майдану». Як змінилася білоруська пропаганда після приходу російських журналістів».

 

Перемогу в спеціальній номінації «Найкращий журналістський експеримент» від школи UMES отримав Мирослав Ганущак з «1+1 media» з матеріалом «Карантин: чи реально прожити день на метровій відстані від людей».

 

Спеціальний приз «Надія журналістики» отримала Яна Радченко з «Гендер в деталях» з матеріалом «Що потрібно знати про гендер, коли тобі 16?».

 

Спеціальний приз «Найкращий аудіоматеріал» отримали Вікторія Лавриненко і Ярослава Грицак з «The Ukrainians» з матеріалом «Музика з історіями».

 

Зазначимо, цього року на конкурс надіслали найбільшу кількість матеріалів – 812 (2020 року було 615, 2019-го – 700, 2018-го та 2017-го – близько 430).  На початку травня організатори оголосили короткий список номінантів конкурсу.

 

Нагадаємо, минулого тижня оголосили лавреатку журналістської премії Імені Георгія Ґонґадзе.

 

Всеукраїнський Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2021» організували за фінансової підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої через проєкт «Медійна програма в Україні», що реалізовує міжнародна організація Internews.

 

Організатор конкурсу – Національна асоціація медіа. Партнери конкурсу – Комісія з журналістської етики, платформа HelpSMI, школа UMES. Інформаційні партнери конкурсу – «Детектор медіа», «Довгий пес», Urban Space Radio, «Рубрика. Все по поличках», Інститут масової інформації, «Читомо», Happy Monday, ММР, ГУРТ.