опитування

Кожен четвертий поляк купує книжки на маркетплейсах

03.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

72% поляків купують книжки на маркетплейсах, згідно з останнім опитуванням Santander Consumer Bank «Polaków Own Wallet: ринок як майбутнє електронної комерції».

Згідно з опитуванням, кожен четвертий користувач маркетплейсів купує книжки на цих платформах (25%). Більшість із цих респондентів віком від 18 до 29 років (30%) або люди літнього віку (27%).

 

Серед користувачів маркетплейсів найбільше людей із доходом від 4000 злотих. Маркетплейсами охоче користуються люди віком від 18 до 59 років. Менше 30 відсотків поляків зізналися, що не купують на таких майданчиках.

 

Найпопулярнішими маркетплейсами у Польщі є Allegro (89%). На другому місці Olx (41%), на третьому – Empik (40%). Наступні за популярністю на Aliexpress (26%) і Zalando (25%).

 

Дослідження було проведено на замовлення Santander Consumer Bank із використанням стандартизованих комп’ютерних телефонних інтерв’ю (CATI), проведених Інститутом ринкових і соціальних досліджень (IBRiS) у січні 2023 року на репрезентативній групі з 1000 дорослих поляків.

 

Нагадаємо, у Польщі планують ввести фіксовану ціну на книжки на законодавчому рівні.

 

Читайте також: Як просувати книжки за допомогою читацьких онлайн-спільнот

 

Джерело: польський Інститут книги