Білорусь

У Києві запустили курси української мови для білорусів

16.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Безкоштовні курси української мови проводять для білорусів, які нещодавно емігрували до України. Про це йдеться на сайті центру прав людини ZMINA.

Курси організували для громадян Білорусі, які покинули країну через режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка і зараз проживають в Україні. Програма складається з тридцяти уроків.  Наразі заняття проводять двічі на тиждень, їх відвідує дві групи по десять людей.

 

«Приємно, що люди, які обрали Україну місцем тимчасового проживання, хочуть розуміти та використовувати державну мову. Тому ми вирішили допомогти громадянам Білорусі. Ми зрозуміли, що вже є певні курси українською, але або вони за ціною та форматом не підходять білорусам, або наявні програми не враховують особливостей білоруської мови», − пояснила асистентка центру ZMINA Дінара Касимбекова.

Одна із учасниць курсів, журналістка Олена Приходько каже, що хотіла б краще знати мову, «грамотно відповідати, починати потроху говорити». Разом з тим вона не знає, як надовго затримається в Україні, та переконана, що «знання будь-якої іноземної мови ніколи не зайве і це частина поваги до країни, у якій ти перебуваєш».

 

За словами представників центру, попит на курси зростає. До ініціативи можна долучитися: ZMINA запрошує волонтерів — українських учителів шкіл, викладачів університетів, журналістів, які хотіли б викладати українську мову за вже спеціально розробленою програмою. Надсилати заявки можна на електронну пошту dk@humanrights.org.ua.

 

Як відомо, з 16 липня цього року обов’язкові іспити на знання української мови почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою, а саме держслужбовці та охочі отримати українське громадянство. З липня по листопад цей іспит склали майже 49 тисяч осіб.

 

Нагадаємо, у серпні ліквідували Білоруський ПЕН-центр, у жовтні − Союз білоруських письменників.

 

Додамо, цього року Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Читайте також: «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні