китай

Китай присудив до смертної кари письменника з Австралії через звинувачення у шпигунстві

08.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Китайська влада винесла умовний смертний вирок засудженому письменнику Яну Хенцзюню, громадянину Австралії, через звинувачення у шпигунстві.

Яна Хенцзюня затримали в січні 2019 року в аеропорту Гуанчжоу під час візиту до Китаю зі своєю родиною. Комуністична влада країни звинуватила його у шпигунстві на користь іншої неназваної держави.

 

До еміграції до Австралії письменник був співробітником китайських служб державної безпеки. У 2002 році отримав австралійське громадянство. Згодом почав академічну кар’єру, писав шпигунські романи. За словами його наукового керівника та друга Чонґі Фенга, Ян Хенцзюнь відстоював демократію, верховенство права, права людини, а також критикував уряд за порушення прав людини в Китаї.

 

Фенг стверджує, що ув’язненому часто забороняли бачитися з адвокатом та спілкуватися з родиною. Діти письменника неодноразово повідомляли про погіршення його здоров’я. Наразі Ян Хендзюнь перебуває у китайській в’язниці  вже 5 років.

 

За словами міністерки закордонних справ Австралії Пенні Вонг, через два роки умовний смертний вирок можуть замінити на довічне ув’язнення. Вона додала, що уряд Австралії шокований цим вироком. Директорка Human Rights Watch Даніела Ґавшон наголосила, що він свідчить про непрозору систему кримінального правосуддя в Пекіні (Бейджині) та закликала уряд до дій, а не тільки до засудження вироку.

 

Раніше повідомлялося, що в Китаї засудили поетку Сюй На до 8 років ув’язнення. Нагадаємо, 2021 року зі шкільних бібліотек у Китаї прибрали книжки, які пропагують західні цінності.
Джерело: The Washington Post