західні цінності

У Китаї зі шкільних бібліотек приберуть книжки, які пропагують західні цінності

23.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Влада Китаю наказала початковим та середнім школам країни прибрати з дитячих бібліотек книжки, які пропагують західні цінності та можуть зашкодити вихованню патріотичних почуттів. Відповідний закон набув чинності з квітня.

 

Як повідомляє видання Nikkei Asia, відтепер фактично небажаними стануть такі книжки, як біографії Стіва Джобса або Білла Гейтса, які донедавна навіть рекомендували до прочитання місцевим підліткам.

 

Натомість до шкільної програми включили трактат чинного президента Китаю та генсекретаря Комуністичної партії «Думка Сі Цзіньпіна про соціалізм китайського зразка в нову еру».

 

Місцеві вчителі зізнаються: відтепер вони змушені з обережністю рекомендувати літературу для позакласного читання. Формулювання, про які йдеться в законі, досить абстрактні. Фактично, за певних умов під заборону може потрапити будь-яка книжка, видана поза межами Китаю.

 

Як зазначається, цей закон вплине на 240 мільйонів школярів. Його мета – зміцнити позиції влади напередодні 100-ліття комуністичної партії, яке відзначатимуть 1 червня 2021 року. Місцеві мешканці побоюються, що невдовзі ці вимоги можуть розповсюдитися на книжкові магазини та бібліотеки для дорослих.

 

Нагадаємо, сенатори Республіканської партії США направили відкритий лист голові Netflix з проханням «серйозно переглянути рішення» про екранізацію фантастичної книжки «Проблема трьох тіл» китайського письменника Лю Цисіня, але в компанії відповіли, що не збираються змінювати свої плани.

 

Читайте також: У жовтому халаті та з бамбуком у душі: фразеологізми, які допоможуть зрозуміти Китай