Олег Сенцов

Лех Валенса номінує Олега Сенцова на Нобелівську премію миру

28.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лауреат Нобелівської премії миру, колишній президент Польщі Лех Валенса номінував українського режисера та письменника Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру. Про це повідомляється на сайті польських кінонагород Orły.

 

У своїй заяві Валенса підкреслив, що Олег Сенцов представляє ті самі ідеали, якими він сам керувався під час його власної «мирної боротьби за майбутнє світу». Це: віра в демократію та мирні методи боротьби, відмова від ненависті, робота на шляху солідарності між народами та максимальна пожертва самого себе на користь інших.

«Усе це – якості, гідні високої похвали та найбільшого визнання вільного світу», – заявив він.

 

«Тому закликаю усіх чоловіків та жінок доброї волі допомогти звільнити Олега Сенцова і пропоную його кандидатуру на Нобелівську премію миру», – наголосив Валенса у своїй заяві.

 

Нагадаємо, що раніше до закликів світової культурної спільноти звільнити Сенцова приєднався американський письменник Стівен Кінг.

 

На початку серпня у центрі Москви відбувся флешмоб на підтримку Сенцова. А наприкінці липня портрет українського режисера з’явився на фасаді мерії 4-го округу Парижа.

 

Чільне зображення: JULIEN WARNAND /PAP/EPA