Велика Британія

Літагентка Емма Шеркліф увійшла до короткого списку The British Book Awards 2024

16.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британська консультантка у сфері видавничого бізнесу та дослідниця книжкових ринків Емма Шеркліф стала однією з фіналісток премії The British Book Awards.  Про це повідомили на сайті The Bookseller, що організовує премію.

Емма Шеркліф зосліджувала зокрема й український книжковий ринок.

 

«Емма Шеркліфф показала агентам шлях до різноманітності з моменту заснування Laxfield Literary Associates. Вона привернула увагу до багатьох недостатньо представлених голосів, особливо з Африки, і забезпечила збереження спадщини покійної української письменниці Вікторії Амеліної. Вона також знаходила час для заснування книжкової премії, фестивалю та програми розвитку письменників», — аргументувало журі свій вибір.

 

У своєму дописі Емма Шеркліф вказала, що зворушена згадкою про роботу, спрямовану на збереження літературної спадщини Вікторії Амеліної, а також згадала про нагородження Оскаром творців фільму «20 днів у Маріуполі».

 

Емма Шеркліф заснувала літературну агенцію Laxfield Literary Associates у 2020 році.

 

2021 року Шеркліф провела близько 100 годин глибинних інтерв’ю з українськими видавцями, книгорозповсюдниками, авторами та експертами галузі у межах дослідження українського книжкового ринку, здійсненого Британською Радою та Українським інститутом книги. У 2021 році агентка також досліджувала британський книжковий ринок.

 

До 2019 року вона була директоркою із продажу прав незалежного африканського видавництва Cassava Republic Press UK та видавничою директоркою африканського видавництва Ankara Press.Членкиня консультативних рад Центру книжкових культур і видавничої справи Університету Редінга та видавництва MA Publishing Університету Ексетера.

 

The British Book Awards або Nibbies — це літературна нагорода для найкращих письменників та учасників книговидавничої  Великої Британії, яку організовує медіа The Bookseller. Заснована у 1990 році.

 

Як повідомлялося, 2023 року Шеркліф увійшла в довгий список премії Читомо у номінації «Амбасадор української книги».

 

Читайте також: 9 фактів про український книжковий ринок: якою бачить галузь британська експертка

 

Чільне зображення: Читомо