дитліт

«Майя і її мами» Лариси Денисенко отримала премію Пітера Пена

07.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шведське видання книжки Лариси Денисенко «Майя і її мами» отримало престижну премію Пітера Пена і здобуло срібну зірку.  Про це повідомили на сайті премії.

Срібною зіркою книжку відзначили у 2023 році. Лариса Денисенко повідомила, що вона і видавництво отримали нагороду зараз. Вона також зазначила, що кошти з продажу шведського видання ідуть на підтримку українських дітей.

 

«Майя та її мами» — це книжка-картинка, створена правозахисницею Ларисою Денисенко у співпраці з ілюстраторкою Марією Фоєю. Її видали навесні 2017 року у видавництві «Видавництво». У 2022 році книжка вийшла у Великій Британії і стала бестселером в Ірландії.

 

У Швеції книжка вийшла у видавництві “Bonnier Carlsen” в перекладі Давида Шибека. Придбати її можна за посиланням.

 

 

«Знайомтеся, це — Майя. У Майї цілих дві мами, які її люблять, але ця книжка не тільки про неї! Ця книжка про цілий клас Майї, з яким вона буде рада вас познайомити. Наприклад, із Соломією та Софійкою, які з’явилися у батьків завдяки науці, Раїсом, чиїй сім’ї довелося переїхати з Криму, або Кирилом, який живе з опікуном. Просто та з любов’ю дівчинка розповідає про кожну особливу сім’ю у своєму класі. І нехай всі вони різні, дещо їх все-таки об’єднує — любов та повага, з якими вони відносяться один до одного», — ідеться в анотації до книжки.

 

Премія Пітера Пена — шведська дитяча літературна премія, яка щорічно присуджується іноземному автору за перекладену дитячу чи юнацьку книгу. Премію у 2000 році заснували IBBY Sweden та книжковий ярмарок у Гетеборзі. Зазначимо, у 2017 році премією нагородили книжку російської авторки Даші Толстікової «Мій рік туги», а у 2024 до довгого списку включили книжку російських авторів Сергєя Козлова й Юрія Норштейна «Їжачок в тумані».

 

Як повідомлялося, у 2024 році срібну зірку премії отримало шведське видання книжки Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули».

 

Читайте також: «Майя та її мами»: розмаїті моделі сімей

 

Зображення: фейсбук-сторінка Лариси Денисенко/видавництво «Видавництво»