дитяча література

Прибуток від книжки «Майя та її мами», виданої у Британії, піде на допомогу дітям з України

11.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжку «Майя та її мами» Лариси Денисенко видадуть у британському видавництві Bonnier Books, а гроші від продажу передадуть у ЮНІСЕФ для підтримки українських дітей, що страждають від російського вторгнення. Про це повідомляється у твітері одного з підрозділів видавництва.

 

Британське видання вийде у квітні під зміненою назвою «Майя та її друзі». Передмову до нього авторка написала у коридорі свого помешкання, ховаючись від ракетного обстрілу в Києві. 

 

«Поки я вам пишу, за моїми вікнами літають ракети, а за 20 кілометрів від мого будинку російські загарбники руйнують передмістя Києва», — написала авторка в електронному листі до іноземних журналістів. 

 

У ньому сама авторка зазначила, що метою нової передмови до британського видання була необхідність розповісти про те, «як змінилася доля дітей через війну, що калічить життя людей в Україні»

 

Крім того, вона закликала світ об’єднатися проти вбивства дітей під час війни в Україні.

 

«Цією книгою я хочу звернутися до людей демократичного світу: ми тут, недалеко від вас, ми люди свободи та миру. Ми ніколи не нападали на іншу країну. Наші діти талановиті, сміливі, красиві та сильні. Ми заслуговуємо на те, щоб увесь світ приєднався до нас у боротьбі з війною та проти вбивства дітей», — написала авторка.

 

Лариса Денисенко — українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча, радіоведуча, членкиня українського ПЕН. «Майя та її мами» — це книжка-картинка, створена у співпраці із ілюстраторкою Марією Фоєю. Її видали навесні 2017 року у видавництві «Видавництво». 

 

Нагадаємо, авторка «Гаррі Поттера» Джоан Ролінґ запустила звернення щодо допомоги 100 тисячам дітей, які потрапили в дитячі будинки в Україні під час війни.

 

Також зазначимо, що у Грузії вийшла антивоєнна дитяча книжка, кошти з якої підуть на допомогу українським дітям. 

 

Джерело: The Guardian