Майже 250 тисяч книжок евакуювали з Харкова до Рівного

05.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Майже 250 тисяч книжок вивезли з Харкова до Рівного, щоб врятувати літературу, яка опинилася під загрозою знищення через обстріли російських військових. Про це повідомляє Рівненська обласна рада. 

Книжки зберігаються на складах підприємства «Рівнекниги», яке запропонувало Українському інституту книги розмістити на своїх складах літературу українських видавництв, що опинилася під загрозою знищення.

 

Згодом до Рівнекниги звернулися два видавництва з Харкова – Vivat та «Основа».

 

«Як підприємство, яке багато років продає книжки, ми добре усвідомлювали, що з перших днів війни під загрозою знищення опинилися не лише люди. Основною метою агресора, так, як він це пояснює – є денаціоналізація – знищення всього українського. Тому ми вирішили, що варто спробувати вивезти з-під загрози бодай якусь кількість української літератури», – розповів директор Рівнекниги Олександр Савчук.

 

Оскільки на підприємстві немає навантажувача, першу фуру вивантажували власноруч колектив та волонтери.

Крім того, щоб допомогти реалізувати книжки харківських видавництв, у книгарнях підприємства розпочали акцію «Підтримай Харків – купи книгу харківського видавництва».

 

Рівнекниги – це комунальне підприємство, що має книгарні у Рівному, зокрема «Знання», «Книги», «Просвіта», «Слово». Рівнекнига продає художні, спеціалізовані книжки, шкільні підручники і посібники.

 

Нагадаємо, Yakaboo перевезли мільйон українських книжок зі свого складу з-під Києва до Заходу України. 

 

Як відомо, через обстріли російських військових українських міст пошкоджено близько 20 офісів та складів українських видавців.

 

Фото: Рівненська обласна рада