волонтерство

Медійники закликали припинити переслідування Ukraїner за волонтерство

08.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) виступила проти переслідувань, провадження і звинувачень щодо журналістів проєкту “Ukraїner” Богдана Логвиненка і Каріни Пілюгіної. Про це заявили на сайті НСЖУ.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звернувся до Харківської окружної прокуратури з проханням припинити переслідування журналістів через волонтерську діяльність.

 

Харківська прокуратура викликає журналістів у зв’язку з розслідуванням провадження за статтею 201-2 ч. 2  ККУ («Продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном, з метою отримання прибутку»).

 

В одній із серій проєкту «Деокупації» Ukraїner розповів історію фермерки Любові зі слобожанського села Мала Рогань Харківської області. Її господарство зазнало значних втрат через російські обстріли.

 

У своєму сюжеті журналісти розповіли історію опору власників ферми, яку розбомбили окупанти. Згодом команда вирішила відгукнутися на прохання власниці ферми й допомогти їй зібрати кошти на відбудову, а саме – автори матеріалу закликали підтримати ферму фінансово.

 

«Ми зголосилися на прохання фермерки допомогти й завдяки небайдужим людям зібрали майже всю необхідну суму для відновлення господарства. Уже тривала підготовка до будівельних робіт, але несподівано на початку жовтня нам почали дзвонити пані Любов та її подруга з погрозами. Погрожували заявами до поліції, кіберполіції, прокуратури тощо та вимагали віддати гроші вже. Наші прохання відкликати всі звинувачення й повернутися до попереднього плану дій пані Любов з подругою відхилили», — розповів Богдан Логвиненко.

 

Команда Ukraїner зібрала майже 2 млн грн для відновлення ферми. 

 

За словами Логвиненка, як тільки збір почав наближатись до повної суми на команду понеслись звинувачення, прокльони і позови до суду, прокуратури, кіберполіції з вимогами негайно передати все на картку фермерки. У перемовинах у хід пішли маніпуляції, знецінення нашої роботи, відверта брехня та шантаж.

 

Отримавши вимоги переказати всі зібрані кошти на картку Надії та погрози від неї, команда вирішила повернути гроші донаторам, а решту віддати фонду «Повернись живим».

 

«Цікаво, що цього місяця вперше за 6,5 років Ukraїner  ми отримуємо кримінальне провадження та вперше потрапляємо в шорт-лист Шевченківської премії, фактично за один і той самий проєкт — “Деокупація”», — зазначив Логвиненко у своєму твіттері.

 

У НСЖУ наголосили, що проєкт “Ukraїner” не благодійний фонд, і така кампанія є винятковою у його діяльності, оскільки йдеться про героїв їхнього відеопроєкту.

 

Нагадаємо, нещодавно Ukraїner презентував видання «Ukraїner. Країна зсередини 2».

 

Читайте також: Що привезти з України: 10 книжок, які стануть найкращими подарунками

 

Чільна світлина: Ukraїner