Facebook

Meta видалила 60 «замаскованих» медіа, які поширювали пропаганду рф

01.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Meta виявила та видалила зі своєї платформи мережу російських пропагандистських джерел, націлених на Європу. Про це повідомили на сайті компанії.

Російська мережа пропаганди була націлена переважно на Німеччину, Францію, Італію, Україну та Велику Британію з наративами, зосередженими на війні.  Пропаганду поширювали через розгалужену мережу з понад 60 фейкових вебсайтів, які видавали себе за новинні медіа.

 

Пропагандистські сайти маскувалися під The Guardian, Bild та Der Spiegel. Дезінформацію розповсюджували понад 1600 несправжніх акаунтів у Facebook.

 

Фейкові ЗМІ публікували оригінальні статті, в яких критикували Україну та українських біженців, підтримували росію та стверджували, що санкції Заходу проти росії матимуть зворотний ефект. Матеріали з цих джерел поширювали навіть на офіційних сторінках російських посольств у Європі й Азії.

 

«Мережа пропаганди мала незвичайне поєднання витонченості та грубої сили. Підроблені вебсайти багатьма мовами вимагали як технічних, так і лінгвістичних інвестицій. Посилення цих наративів у соціальних мережах натомість покладалося насамперед на грубу рекламу та фейкові облікові записи. Разом ці два підходи спрацювали як спроба дестабілізувати й захопити інформаційне середовище, а не як серйозна спроба зайняти його надовго», — розповіли в Meta.

 

Пропаганду створювали переважно англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, російською та українською мовами.

 

У Meta повідомили, що це була найбільша та найскладніша мережа росії для поширення пропаганди з 24 лютого. Вона функціонувала протягом усього літа 2022 року.

 

«Протягом усього нашого розслідування, оскільки ми заблокували домени цих “медіа”, вони намагалися створити нові вебсайти. Це означає наполегливість і безперервне інвестування в поширення пропаганди в інтернеті», — зазначили у компанії.  

 

Також у Meta ліквідували китайську мережу пропаганди.

 

Нагадаємо, в березні Facebook і Twitter заблокували у росії.

 

Читайте також: Meta розробила штучний інтелект для читання думок