штучний інтелект

Meta розробила штучний інтелект для читання думок

11.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія Meta розробила штучний інтелект, який може декодувати мову, тобто вміє читати думки. Про це йдеться на сайті компанії. 

Технологія передбачає, що може перетворювати мозкову активність людини на текст.

 

«Щорічно понад 69 мільйонів людей у ​​всьому світі страждають на черепно-мозкову травму, через що багато хто з них не може спілкуватися за допомогою мови чи жестів. Життя цих людей могло б значно покращитися, якби дослідники розробили технологію декодувати мову безпосередньо з неінвазивних записів мозку. Сьогодні ми ділимося дослідженнями, які роблять крок до цієї мети», пишуть у Meta. 

 

Модель, яку розробила компанія, може декодувати відповідні сегменти мовлення з точністю до 73% і топ-10 лексем зі словникового запасу з 793 слів, тобто значної частини, які зазвичай людина використовує протягом дня.

Так, для цього будуть використовувати пристрої, що дають чіткіші сигнали мозку, але потребують нейрохірургічних втручань. 

 

Технологія Meta має в основі неінвазивні методи запису мозкової активності. Компанія використовувала електроенцефалографію (ЕЕГ) та магнітоенцефалографію (МЕГ).

 

«Результати нашого дослідження є обнадійливими, оскільки вони показують, що навчений штучний інтелект може успішно декодувати сприйману мову з неінвазивних записів активності мозку, всупереч шуму і мінливості, властиві цим даним. Однак ці результати є лише першим кроком», – пишуть у Meta.

 

Нагадаємо, що раніше на The Guardian з’явилася колонка, написана штучним інтелектом. 

 

Як відомо, компанія «Нова пошта» випустила унікального робота-бібліотекаря, який допомагав відвідувачам експозиції «Леся Українка: 150 імен» підібрати книжку.

 

Фото: Meta