* ESC - закрити вікно пошуку
держзакупівлі
Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки
06.09.2021Міністерство культури та інформаційної політики створює міжвідомчу робочу групу для удосконалення порядку відбору книжок, що поповнять бібліотечні фонди. Про це повідомила пресслужба міністерства.
До неї увійдуть представники МКІПу, Українського інституту книги, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, експерти з протидії дискримінації, представники громадських організацій, народні депутати.
«Міністерство культури та інформаційної політики отримує на затвердження вже фінальний перелік книжок. Та не має важелів впливу на його формування. Як показала практика, іноді до закупівель рекомендують книжки, що не враховують норми антидискримінаційного законодавства, тому правовий механізм самого відбору, самі критерії потребують перегляду», − зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.
Робоча група перегляне критерії для відбору книжок, що подають видавці, а також методику їх оцінки, доповнивши вимогами відповідності антидискримінаційному законодавству. Крім того, удосконалять систему відбору.
Посадовці розглянуть можливість запровадження механізму подвійної фільтрації видань встановленим вимогам, розроблять перелік випадків та правових підстав для відкликання книжок під час закупівель. Це стосуватиметься, в першу чергу, науково-популярної літератури.
«Ми, в Українському інституті книги, переконані: в українському суспільстві, як і в кожному демократичному суспільстві, має бути місце різним поглядам та думкам. Український інститут книги виступає проти цензури у будь-якому її прояві, так само як Міністерство культури та інформаційної політики. Робота УІК націлена на формування демократичного, всебічно розвиненого, наділеного критичним мисленням суспільства. Одночасно ми погоджуємося з тим, що будь-яким проявам дискримінації не місце в сучасному дискурсі», − розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
УІК запрошуємо усіх охочих до роботи в експертних радах з відбору книжок для поповнення бібліотечних фондів. Установа заявила про готовність змінювати чинні нормативно-правові акти, що регулюють закупівлю книжок для бібліотек. Також переглянуть критерії формування експертних рад, розширивши перелік обов’язкових фахівців та створивши умови для якісного відбору.
«Ми будемо ініціювати зміни до законодавства, щоб роботу експертів оплачували. Це дасть нам змогу вимагати певних стандартів роботи. Крім того, плануємо проводити для них навчання з виявлення ознак дискримінації», − пообіцяла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.
Зауважимо, у червні минулого року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко затвердив Порядок відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів.
Нагадаємо, під час цьогорічної закупівлі книжок для поповнення бібліотечних фондів виник скандал через присутність у ньому книжки Марини Ланге про виховання дітей «Щоб у 16 не було запізно». У ній виявили гендерно стереотипні твердження.
Крім того, цього року чотири місцевих ради виступили проти розповсюдження дитячої книжки Кейті О’Нілл «Принцеса+принцеса: довго і щасливо», яку закупили у межах державної кампанії поповнення бібліотечних фондів.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості