арабо-ізраїльський конфлікт

Місцева влада: У Секторі Гази зруйновані 9 видавництв і бібліотек

09.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За час арабо-ізраїльської війни у Секторі Гази ізраїльською армією зруйновані  і пошкоджені 9 видавництв і бібліотек, включно з бібліотекою Саміра Мансура. Про це повідомляє міністерство культури Палестини.

Звіт міністерства має назву «Друга попередня доповідь про шкоду сектору культури».

 

«Війна проти нашого народу в Газі триває, і його стійкість зберігається, попри щоденні злочини, скоєні окупантами. Ця сліпа війна не щадить нічого та нехтує всіма людськими цінностями, етикою та міжнародними законами. Як завжди, культурне життя країни стає мішенню в рамках цієї невпинної війни проти нашого народу, яка, по суті, спрямована на завершення плану Накба, розпочатого в 1948 році. Наш народ, який подарував світові перший алфавіт в історії та сформував його значення та засоби спілкування, був свідком підйому релігій і просвітлення людства завдяки сяйву їхньої етики. Він, безсумнівно, продовжуватимуте робити внесок у людську цивілізацію, відновлюючи радість і надію», — йдеться у заяві міністра культури Атефа Абу Саіфа.

 

У звіті розповідають про  смерть діячів культури, а також повідомляють відомості про знищення різних видавництв та архівів та втрату історичних будівель. Автори звіту визнають труднощі в спробах отримати точну та вичерпну інформацію в розпал бомбардувань, які тривають, але зазначають, що звіт «намагається надати огляд того, до чого ми змогли отримати доступ».

 

Згідно зі звітом, після 7 жовтня:

  •  загинули 28 палестинських діячів культури;
  • 9 видавництв і бібліотек пошкоджені або зруйновані ізраїльськими бомбардуваннями;
  • 21 культурний центр пошкоджений або зруйнований ізраїльськими бомбардуваннями;
  • 20 історичних місць (церкви, мечеті, музеї та археологічні пам’ятки), пошкоджені або зруйновані.

 

Як повідомлялося, муніципальна влада Гази звинуватила Ізраїль у навмисному знищенні публічної бібліотеки Діани Тамарі Саббаг.

 

Читайте також: Пʼять книжок, які допоможуть зрозуміти природу арабо-ізраїльського конфлікту

 

Джерело: LitHub