National Book Awards

Фіналісти книжкової премії США виступили із заявою про припинення вогню у Газі

20.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фіналісти американської премії National Book Awards 2023 зробили колективну заяву із закликом до припинення вогню у війні між Ізраїлем та Палестиною. Заяву виголосили під час промови переможця у номінації художньої літератури Джастіна Торреса.

20 із 25 фіналістів у п’яти категоріях – художня література, науково-популярна література, поезія, дитяча література та перекладна література – ​​вийшли на сцену, щоб зачитати колективну заяву.

 

Письменниця Алія Білал, що була номінована у категорії художньої літератури за свій роман «Храмовий народ», зачитала заяву від імені всіх фіналістів:

 

«Ми виступаємо проти безперервних бомбардувань Гази й закликаємо до гуманітарного припинення вогню, щоб задовольнити гуманітарні потреби палестинського цивільного населення, особливо дітей. Ми однаково виступаємо проти антисемітизму, антипалестинських настроїв та ісламофобії, визнаючи людську гідність усіх сторін. Подальше кровопролиття не сприяє забезпеченню тривалого миру в регіоні».

 

Напередодні, 15 листопада, одна зі спонсорок Національної книжкової премії відмовилася від фінансування події. Генеральна директорка спонсорської організації Zibby Media, Зіббі Оуенс, розповідала, що незадовго до проведення церемонії її повідомили про можливу промову.

 

«Всі номінанти премії об’єдналися в блок і вирішили використовувати платформу під час переможних промов для просування пропалестинського, антиізраїльського порядку денного. Знаючи, що я була спонсоркою, моє джерело хотіло, щоб я була у курсі подій», — написала Оуенс.

 

Після того вона звернулася до організаторів премії, та назвала дії авторів такими, що сприяють «дискримінації Ізраїлю та єврейського народу». Згодом Зіббі Оуенс повністю відмовилася від спонсорства Національної книжкової премії. 

 

 

Крім того, другий спонсор, сервіс підписок на книжки Book of the Month, повідомив New York Times, що не буде присутній на церемонії, але продовжить підтримувати захід.

 

Напередодні премії Національна книжкова фундація опублікувала заяву, у якій зазначила, що політичні заяви «аж ніяк не є безпрецедентними» на Національній книжковій премії «або будь-якій іншій церемонії нагородження». У заяві йшлося: «У цей час, коли у нашому світі стільки болю та страждань, ми віримо, що слова письменників… важливіші, ніж будь-коли».

 

National Book Awards — одна із найпрестижніших літературних премій США, яка проходить уже 74 роки. 

 

Церемонію нагородження часто використовують як можливість висловитися щодо політичних питань, проте літературний світ постійно виступає із заявами, у яких виражаються протилежні думки.

 

Як повідомлялося, американська письменниця Енн Буєр пішла з посади поетичної редакторки The New York Times на знак підтримки Палестини й засудження війни Ізраїлю проти населення Гази. Єгипетські та американські митці у листі виступили зі схожою заявою й закликали Ізраїль припинити обстріли Гази. Під час церемонії відкриття 75-го Франкфуртського книжкового ярмарку словенський філософ Славой Жижек звинуватив Ізраїль у його діях.

 

Читайте також: Пʼять книжок, які допоможуть зрозуміти природу арабо-ізраїльського конфлікту

 

Джерело: The Guardian

Чільне фото: National Book Foundation