війна

Учасники Палестинського літфестивалю закликають «припинити катастрофу» у Газі

15.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Єгипетські та американські митці у листі закликають міжнародне співтовариство зобов’язатися знайти «всеосяжне та справедливе» політичне рішення в Палестині й сприяти припиненню обстрілів Гази. Звернення опублікував The New York Review.

«Ми, письменники та художники, які побували в Палестині, щоб взяти участь у Палестинському літературному фестивалі, закликаємо міжнародне співтовариство взяти на себе зобов’язання покласти край катастрофі, що розгортається в Газі, і нарешті знайти всеосяжне та справедливе політичне рішення в Палестині. Ми скористалися своїм привілеєм як міжнародні відвідувачі, щоб пересуватися історичною Палестиною так, як більшість палестинців не в змозі. Нас зустрічали та приймали палестинські митці, правозахисники, письменники, історики та активісти. Багато з цих людей, включно з організаторами фестивалю в Палестині, зараз бояться за своє життя», — наголошують підписанти звернення.

 

У листі стверджують, що Ізраїль сказав 1,1 мільйона людей у ​​Газі евакуюватися протягом двадцяти чотирьох годин. «Куди? Після шести днів бомбардувань, які вже вбили 2215 людей, 724 з них діти, під час четвертого великого повітряного бомбардування на шістнадцятому році закриття питання “куди?” дзвонить без відповіді по всьому світу», — ідеться у зверненні. У ньому наголошують, що два мільйони палестинців, в основному сімей, які стали біженцями в 1948 році, живе під ізраїльською та єгипетською блокадою з 2007 року, і для багатьох з них евакуація неможлива.

 

Підписанти листа зазначають, що, можливо, спостерігають етнічну чистку «в масштабі, небаченому десятиліттями». Водночас вони пишуть про атаку ХАМАС на Ізраїль, у результаті якої загинули 1300 людей, а 100 стали заручниками. «Ми шкодуємо про втрату всіх невинних людей, і зараз, коли ми пишемо цього листа, Ізраїль здійснює найбільше вигнання палестинців з 1948 року, оскільки він бомбить [усіх] жителів Гази без дискримінації», — кажуть автори звернення.

 

Вони закликають покласти край смертям та визнати, що «це все може закінчитися, коли Палестина буде вільною».

 

Серед підписантів листа — американська поетка Наталі Діаз, американська художниця Моллі Крабеппл, американський співак Натан Гамільтон, єгипетський письменник Юссеф Раха та інші.

 

Як відомо, у 2021 році ірландська письменниця Саллі Руні відмовилася надати права на переклад її роману ізраїльським видавництвам і пресі через політику Ізраїля щодо палестинського народу.

 

Читайте також: Перекладачка Анна Хромова: «Коли кажуть «Ізраїль», думають «війна»

 

Чільна ілюстрація: Molly Crabapple