Міжнародна асоціація видавців вимагає оприлюднити деталі арешту видавця з Єгипту

26.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) стурбована зникненням єгипетського видавця Ахмеда Махмуда Ібрагіма після Міжнародного книжкового ярмарку в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді. Про це повідомляють на сайті асоціації.

Ахмед Махмуд Ібрагім (також відомий як Ахмед Діуф) — співзасновник і голова міжнародних книжкових ярмарків єгипетського видавництва Kotopia. 

 

Його заарештували 8 жовтня 2022 року співробітники безпеки Саудівської Аравії на виставковому майданчику Ер-Ріядського міжнародного книжкового ярмарку на стенді Kotopia. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці директор видавництва Kotopia і брат заарештованого видавця Ібрагім Ахмед Есса.

 

Причина арешту невідома. «Попри запити як від Kotopia, так і від Міжнародної асоціації видавців, відтоді не було жодних новин про його статус або місцеперебування», — повідомляють в IPA.

 

Ахмед Махмуд Ібрагім також був працівником книгарні Sadeem і представником канадського видавництва Hayat.

 

«IPA звертається до влади Саудівської Аравії з проханням надати інформацію про причини затримання Ахмеда Діуфа і будь-які можливі звинувачення, які йому висувають. IPA зв’язалася з посольством Саудівської Аравії в Швейцарії, але без відповіді», — наголошують в асоціації.

 

Міжнародна правозахисна організація We Record вважає, що арешт Діуфа пов’язаний кампанією, розгорнутою проти нього в кількох акаунтах у твіттері у відповідь на старі твіти видавця.

 

 


Заклики до звільнення Ахмеда Махмуда Ібрагіма поширюють під гештегом #Where_Is_Diouf?

 

Як повідомлялося, раніше Міжнародна асоціація видавців (IPA) висловила підтримку ув’язненим авторам Гонконгу та закликала не екстрадувати турецького видавця Рагіпа Зараколу до Туреччини.

 

Читайте також: Міжнародна спільнота закликає звільнити незаконно засуджену в’єтнамську видавчиню Фам Транг

 

Чільна світлина: internationalpublishers.org