IPA

Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

07.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) закликала не екстрадувати турецького видавця і правозахисника Рагіпа Зараколу у межах домовленості між Туреччиною та Швецією щодо вступу останньої до НАТО. Про це повідомили на сайті IPA.

Крістенн Ейнарссон, голова Комітету з питань свободи друку Міжнародної асоціації видавців, повідомила: «Рагіп Зараколу — турецький видавець, який висловив давню прихильність свободі публікацій». Вона наголосила, що свобода видавця у Швеції має бути захищена, а не використана як пішак у міжнародній дипломатії.

 

Рагіп Зараколу — турецький правозахисник і видавець, який зіштовхнувся з юридичними утисками за публікацію книжок на суперечливу тематику в Туреччині, зокрема про права людини. Співзасновник видавництва Belge, лавреат премії IPA Prix Voltaire 2008, з 2012 року проживає в еміграції у Швеції.

 

 Рагіп Зараколу не став відмовлятися від своєї кампанії за свободу думки, прагнучи «щоб повага до різних думок і культур стала широко поширеною в Туреччині». Протягом багатьох років звинувачення, висунуті турецькою владою проти Зараколу та його дружини, призвели до ув’язнення, конфіскації його пенсії, конфіскації та знищення книжок, а також накладення великих штрафів, що поставило під загрозу виживання видавництва Belge.

 

У жовтні 2011 року  Зараколу та його син Деніз були заарештовані та звинувачені в «керуванні збройною організацією» та «керуванні терористичною організацією» відповідно до Кримінального кодексу Туреччини та антитерористичного закону країни в межах придушення дій проти видавців, письменників і журналістів, яких вважали пов’язаними з прокурдською Партією миру та демократії (BDP).

 

Міжнародна асоціація видавців (IPA) — міжнародна федерація видавничої галузі національних видавничих асоціацій, що представляють книговидання. Некомерційна та неурядова організація, заснована в 1896 р.

 

Нагадаємо, Міжнародна книговидавнича спільнота, зокрема й IPA, висловлювали стурбованість цензурою в білорусі.

 

Читайте також: Під суд за три крапки: журналісти та письменники-політв’язні Туреччини

 

Чільне фото: BIA News Desk