затримання

Міжнародна спільнота закликає звільнити незаконно засуджену в’єтнамську видавчиню Фам Транг

31.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Апеляційний суд Ханоя залишив у силі вирок в’єтнамській видавчині та журналістці Фам Доан Транг за звинуваченнями в нібито «антидержавній пропаганді». Про це повідомляють ЗМІ. 

Суд виніс попередній вирок — 9 років позбавлення волі.

 

Крістенн Ейнарссон, голова Комітету Міжнародної асоціації видавців зі свободи слова, наголосила: «Це переслідування Фам Доан Транг має припинитися. Її несправедливе ув’язнення погіршує її здоров’я, і ми закликаємо всі уряди, які цінують свободу слова, терміново докласти зусиль, щоб забезпечити її звільнення».

 

У звітах The Vietnamese зазначали, що іноземних дипломатів зі Сполучених Штатів, Чехії, Німеччини, Швейцарії та делегації ЄС у В’єтнамі не допустили на судовий процес, який раніше оголосили як відкритий для громадськості. 

 

Служба зовнішніх дій Європейського Союзу опублікувала заяву речниці з міжнародних справ Набіли Массралі, у якій йдеться: «Численні свавільні арешти та засудження мирних активістів і журналістів прямо суперечать міжнародному праву прав людини. Європейський Союз продовжує закликати владу В’єтнаму звільнити всіх безпідставно затриманих правозахисників».

 

Фам Доан Транг — в’єтнамська блогерка, журналістка, видавчиня та громадська активістка, засновниця видання Luat Khoa. Лауреатка Міжнародної жіночої нагороди за відвагу держсекретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена 2022 року та Міжнародної нагороди за свободу преси Комітету захисту журналістів.

 

Фам Доан Транг також отримала премію IPA Prix Voltaire 2020 від імені видавництва Liberal Publishing House.  Того ж року вона опублікувала відео про стан книжкової галузі у В’єтнамі.

 

 

Транг перебувала під фактичним домашнім арештом у лютому 2018 року. 

 

7 жовтня 2020 року її заарештували поліція Ханоя та співробітники Міністерства громадської безпеки міста Хошимін за «виготовлення, зберігання, поширення інформації, матеріалів, предметів з метою протистояння державі Соціалістична Республіка В’єтнам». Її звинуватили за статтею 117 Кримінального кодексу за «пропаганду проти держави». Наприкінці 2021 року її засудили до 9 років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, наприкінці червня в Таїланді заарештували видавця і номінанта премії Міжнародної асоціації видавців Prix Voltaire 2022 Танапола Евсакулом.

 

Як відомо, зімбабвійська романістка Ціці Дангарембга, яка брала участь в антикорупційних демонстраціях проти дій уряду, була заарештована в Хараре.

 

Джерело: Publishing Perspectives

Фото: Pham Doan Trang