Журналістика

Міжнародна премія за свободу преси нагородила редакторку УП Мусаєву, але й не забула про росіян

17.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Серед лавреатів Міжнародної премії за свободу преси 2022 року головна редакторка  «Української правди» Севгіль Мусаєва. Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ), засновник премії.

 

Цьогорічними лавреатами премії стали 4 журналісти з України, Куби, Іракського Курдистану та В’єтнаму. Окрім Севгіль Мусаєвої, це колумніст The Washington Post Абраам Хіменес Еноа, журналістка-фрілансерка Ніяз Абдула і засновниця видання Luat Khoa Фам Доан Транг.

 

«Усі вони витримали величезні випробування, зокрема репресії з боку влади, агресію чи ув’язнення, щоб забезпечити громадськість незалежною журналістикою серед нестримної дезінформації та війни», — наголосили в CPJ.

 

 

Церемонія вручення Міжнародної нагороди за свободу преси відбудеться 17 листопада 2022 року у Нью-Йорку.

 

«Наші лавреати є взірцем найкращої журналістики: роботи, яка проливає світло на вплив війни, корупції та зловживання владою на повсякденне життя. Ми з нетерпінням чекаємо на нагородження цих журналістів, які надихають і демонструють центральну роль журналістики у служінні суспільному благу», – наголосила президентка CPJ Джоді Гінзберг.

 

Іншу нагороду CPJ у 2022 році отримає росіянка Галіна Тимченко, головна редакторка російського видання Meduza. Її нагородять Премією імені Гвен Іфіл за свободу преси.

 

Нагадаємо, три українські журналісти отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта.

 

Читайте також: Оголосили переможців Премії імені імені Георгія Ґонґадзе-2022