* ESC - закрити вікно пошуку
освіта
Міжнародне агенство вишів не виключило росію і Білорусь зі свого рейтингу, хоч обіцяло
14.04.2022Глобальне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оновили рейтинг закладів вищої освіти, серед них — 7 українських, а також російські та білоруські. Рейтинг опублікували на сайті агентства.
Раніше засновник і СЕО компанії Нунціо Квакареллі заявив про підтримку України та виключення російських і білоруських закладах вищої освіти з міжнародних університетських рейтингів.
Проте наразі в оновленому рейтингу серед 1 300 вишів з 85 країн світу є й російські та білоруські. Зокрема Білоруський державний університет, Московський державний університет імені Ломоносова, Санкт-Петербурзький державний університет, Новосибірський державний університет та інші.
Загальна кількість університетів росії та білорусі — 54, 51 з яких російські.
Серед українських університетів усього 7:
- Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка
- Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
- Національний технічний університет Украї́ни «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
- Сумський державний університет
- Національний університет «Львівська політехніка»
- Львівський національний університет імені Івана Франка
Формуючи рейтинг, аналітики враховують академічну репутацію, репутацію серед роботодавців, кількість цитувань на одну публікацію та організаційний індекс Гірша, що заснований на кількості публікацій та їх цитуваннях.
Quacquarelli Symonds – глобальне аналітичне агентство в галузі вищої освіти, яке укладає один з найпопулярніших рейтингів університетів світу QS World University Rankings.
Рейтинг публікується наприкінці 2021 року (жовтень-грудень), але на сайті платформи зазначається, що до рейтингу можливе внесення змін після його публікації.
Утім, після заяви засновника компанії, зміни щодо російських університетів не були внесені. Також на платформі є окремі добірки університетів. В одній з них («100 найкращих університетів світу») за 7 квітня 2021 року на 78 місці є російський університет. Читомо направили офіційний запит із проханням пояснити ситуацію.
Нагадаємо, що в Україні до керівників російських вишів, що підтримують війну, хочуть застосувати санкції. Крім того, Україна розірвала з росією усі угоди в галузі освіти і науки, а українські вчені.
Як відомо, українським науковцям надали безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів, які доступні в межах проєкту Research4Life.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості