санкції

До керівників російських вишів, що підтримують війну, хочуть застосувати санкції

27.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет Міністрів України пропонує на розгляд Ради національної безпеки і оборони України застосувати персональні санкції до окремих осіб рф, зокрема й керівників університетів. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України. 

«Для захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України Уряд ухвалив рішення щодо застосування для окремих фізичних і юридичних громадян рф персональних, спеціальних, економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», –  йдеться у повідомленні. 

 

Перелік фізичних осіб складається із 261 особи, зокрема, це керівники університетів рф, які висловлюють підтримку війні в Україні. 

 

Обмежувальні заходи передбачають блокування активів, заборона участі у приватизації, позбавлення державних нагород України, інших форм відзначення тощо. 

 

Перелік юридичних осіб складається із 236 установ рф, що підтримують війну в Україні. Також визначено обмеження у вигляді припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх і спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами.

 

Застосування цих санкцій визначено у частині першій статті 5 Закону України «Про санкції».

 

«Світ має знати, що кремлівська пропаганда залучає освітян і науковців до виправдовування злочинів проти людяності – таким людям немає місця «за однією партою» з цивілізованими людьми», – додає також міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

 

Як відомо, Україна розірвала з росією усі угоди в галузі освіти і науки, а українські вчені звернулись до міжнародної наукової спільноти з метою блокування фінансування російської науки. 

 

Також Рада ЄС фінансово підтримає сферу освіти і науки України. 

Нагадаємо, що Спілка ректорів України у відкритому листі звернулася до міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета та запропонувала зменшити кількість університетів в Україні.