освіта

Україна розірвала з росією усі угоди в галузі освіти і науки

25.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про денонсацію угод в галузі освіти та науки з російською федерацією», що означає — розірвання усіх угод, які стосуються цієї сфери. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України. 

«У зв’язку з безпрецедентним проявом відкритої, жорстокої широкомасштабної агресії російської федерації проти України, атаками на українські міста, жорстокими вбивствами цивільного населення, руйнуванням і пошкодженням житлових будинків, закладів освіти та закладів охорони здоров’я, співробітництво в галузі освіти та науки з країною-агресором повністю припинено, а перспективи налагодження співпраці, у межах виконання двосторонніх Угод, відсутні», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

 

Відповідним рішенням припиняється дія документів:

  • Угоди між Урядом України та Урядом російської федерації про співробітництво в галузі культури, науки та освіти, вчиненої в місті Москва 26 липня 1995 року; 
  • Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом російської федерації про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту та вчені звання, вчиненої в місті Москва 26 травня 2000 року; 
  • Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом російської федерації про співробітництво в галузі атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, вчиненої в Харкові 21 червня 2002 року.

 

Як відомо, в Україні закликають книгарні й бібліотеки не розповсюджувати книжки, які виготовлені в рф.

 

Нагадаємо також, що з початку повномасштабної війни окупанти зруйнували понад 500 закладів освіти. Крім того, у бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди.