бойкот рф

Українські вчені вимагають блокувати фінансування російської науки

02.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські вчені звернулись до міжнародної наукової спільноти з метою блокування фінансування російської науки. Звернення опублікували в мережі.

 

«Увесь світ дає гідну відсіч агресору через запровадження санкцій. Разом з тим ми вважаємо, що в даній ситуації своє вагоме слово повинна сказати прогресивна світова наукова спільнота. Тому ми зараз конче потребуємо саме Вашої підтримки. На наше переконання, у ХХІ сторіччі та у 2022 році чи не найкращою відповіддю на танки, системи залпового вогню та ракети є закритий доступ до високих технологій, інновацій, наукових досліджень та інформаційної підтримки», — наголосили у заяві.

 

Українські науковці просять міжнародну наукову спільноту:

 

  • заблокувати громадянам Російської Федерації та установам Російської Федерації доступ до всіх наукометричних баз та матеріалів всіх наукових видавництв; 

 

  • унеможливити участь науковців та наукових установ РФ у міжнародних грантових програмах, що фінансуються ЄС та іншими партнерами;

 

  • призупинити участь дослідників, студентів та установ з РФ в поточних програмах міжнародної академічної мобільності;

 

  • бойкотувати спроби проведення наукових заходів в середині РФ (в т.ч. наукові конференції, симпозіуми тощо);

 

  • призупинити індексацію наукових видань, що видаються у РФ у всіх наукометричних базах даних;

 

  • заборонити громадянам Російської Федерації бути редакторами / співредакторами / рецензентами міжнародних видань.

 

Підписанти зазнають, що впевнені, що ці прохання будуть не тільки почутими, а й виконаними науковою спільнотою світу, адже «такі рішучі дії активізують наукове товариство та проактивне населення Російської Федерації задля зупинки ганебної військової агресії».

 

Звернення погодили на об’єднаних зборах правління Українського науково-освітнього ІТ Товариства, його ініціатор — доцент кафедри математичного моделювання та штучного інтелекту Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського Дмитро Чумаченко.

 

Підписати листа можна за посиланням.

 

Нагадаємо, українські письменники й видавці долучилися до закликів закрити небо в Україні від російської військової авіації. Суспільне мовлення також вимагає припинити членство російських ЗМІ в Європейській мовній спілці.