бойкот рф

Міжнародну федерацію медійників закликали виключити «Союз журналістів росії»

19.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Об’єднання українських медіа, журналістів і громадських організацій «Медіарух» звернулось до Міжнародної федерації журналістів із закликом виключити з її складу «Союз журналістів Росії». Про це повідомляє Детектор медіа. 

У звернені зауважують, що це питання вже піднімалося на початку березня в Міжнародній федерації журналістів представниками північноєвропейських країн. Тому зауважують про важливість розглянути його знову на конгресі  Міжнародної федерації журналістів, що відбуватиметься 31 травня 3 червня в Омані. 

 

«Після російської агресії проти Грузії у 2008 році, України у 2014 році стало зрозумілим, а з 2022 року і зовсім очевидним, що росія є не просто тоталітарною державою, а й систематично порушує норми міжнародного права й суверенітет країн-сусідів. При цьому така політика росії не зустріла адекватного опору з боку представників громадянського суспільства даної країни, зокрема й  журналістів», пишуть у зверненні. 

 

Представники медійної сфери зазначають, що з 2000 року росією фактично править тільки путін, він є уособленням сучасної російської влади, яка є незмінною впродовж десятиліть. А «Союз журналістів Росії» фінансується з державного бюджету росії щорічно на суму в майже 100 мільйонів рублів, тобто ця структура є залежною від російського диктаторського режиму. Тоді як за конституцією Міжнародної федерації журналістів на 2019-2022 роки, однією з її цілей є підтримка суспільної функції журналістики як опори демократії та свободи.

 

«У той час, коли росія плентається близько 150-го місця в рейтингу свободи слова, ми не бачимо адекватної реакції «Союз журналістів Росії» на такий стан справ, зокрема належної реакції на цензуру й переслідування залишків справжньої журналістики з боку російської влади»,зауважують медійники. 

 

У зверненні пишуть, що така масштабна й тривала агресія не може відбуватися без  певної підтримки з боку російського суспільства: «У російському суспільстві вважається нормою розглядати Україну як недодержаву, а українську культуру й ідентичність як другосортні або й неіснуючі/штучно створені (і це характерно не лише для влади, а й для опозиційних до неї діячів). Явно повторюється ситуація третього рейху, коли зверху тоталітарна влада, а знизу — спрагле до геополітичного реваншу суспільство». 

 

Тому представники об’єднання вважають, що «Союз журналістів Росії» не впорався з цим завданням, не реагував належним чином на підйом російського шовінізму й потурання владою таким процесам.

 

Медіарух – спільнота, що об’єднала журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій.

 

Фото: Союз журналистов России/Facebook