книжкова премія

Міжнародну літературну премію острова Узедом отримала Софі Оксанен

10.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фінсько-естонська письменниця Софі Оксанен отримала міжнародну літературну премію Usedom Literary Prize 2023. Про це повідомляють німецькі ЗМІ. 

 

«У своїй творчості Софі Оксанен поєднує Фінляндію та Естонію, дві європейські країни, два історичні простори з соціокультурним сьогоденням. Вона робить їх досвідченими в транснаціональному та глибоко європейському контексті. Майстерно та зворушливо Софі Оксанен змальовує неймовірно болючі та складні людські біографії, позначені тоталітарним досвідом XX століття. Вони відкидають довгі тіні на цю частину нашого континенту донині. Бо те, що було пережито тоді, продовжує мати вплив і сьогодні завдяки розробленим стратегіям виживання. Таким чином Софі Оксанен також ставить запитання перед усіма нами. З огляду на пам’ять, вона закликає нас серйозно замислитися над нашим ставленням і цінностями», — вважають журі.

 

Церемонія нагородження відбудеться 6 травня. Окрім грошової винагороди у 5000 євро, частиною нагороди є місячне робоче перебування на острові Балтійського моря.

 

«Я в захваті від цієї честі – журі складається з людей, на яких я рівняюся, як-от лавреатка Нобелівської премії Ольга Токарчук (якщо ви не читали її книжок, то, будь ласка, зробіть це)», — наголосила Оксанен на своїй фейсбук-сторінці.

 

Літературна премія острова Узедом — міжнародна літературна премія, яка вручається у межах Днів літератури острова Узедом з 2011 року. Літературна премія щороку присуджується письменникам, які відчувають прихильність до європейського діалогу в минулому та сьогоденні. Нагорода має на меті сприяти постійному обміну ідеями та розвитку літературної традиції на балтійському острові Узедом.

 

Як відомо, у 2022 році міжнародну літературну премію острова Узедом отримала українська письменниця Таня Малярчук за книжку «Синій кит пам’яті».

 

Читайте також: Оксанен: Лише після війни в Україні Захід почав змінювати риторику

 

Джерело: NDR

Чільне фото: TONI HÄRKÖNEN