книжкова премія

Таню Малярчук нагородили міжнародною літературною премією острова Узедом

30.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська письменниця Таня Малярчук отримала міжнародну літературну премію острова Узедом за книжку «Синій кит пам’яті». Про це повідомляють німецькі ЗМІ. 

Журі премії зазначає, що творчість письменниці — це «чудово розказане та захопливе щире запитання до себе про ідентичність, за допомогою якого лавреатка також створює красномовні спогади про історію України»

 

Окрім грошової винагороди у 5000 євро, частиною нагороди є місячне робоче перебування на острові Балтійського моря.

 

«На цьому чудовому острові мені нарешті, уперше за довгий час, вдалося поспати, і мені наснилася війна. Уві сні війна не менш нестерпна, ніж у реальності», — сказала письменниця після церемонії нагородження.

 

Роман Малярчук, опублікований у 2019 році, розповідає про українського народного героя, історика, публіциста В’ячеслава Липинського, життя якого пов’язане з життям оповідача від першої особи. Українською мовою книжка має назву «Забуття», а німецькою – «Синій кит пам’яті» (видавництво Kiepenheuer & Witsch, переклад Марії Вайсенбюк). 

«Своєю поетичною мовою вона розгортає багато в чому забуте життя філософа історії та політика початку ХХ століття, чиєю мрією всього життя була незалежна Україна», – зауважує журі.

 

Літературна премія острова Узедом — міжнародна літературна премія, яка вручається у межах  Днів літератури острова Узедом з 2011 року. Літературна премія щороку присуджується письменникам, які відчувають прихильність до європейського діалогу в минулому та сьогоденні.

 

Як відомо, раніше письменниця стала лавреаткою премії Інґеборґ Бахманн. Крім того, її книжку «Забуття» видали у польському видавництві Warstwy, американському Liveright.

 

Читайте також: Яремчук і Малярчук про українських «інших» і де їх шукати

 

Джерело: Deutschlandfunk