бібліотеки

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації отримала нову очільницю

17.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Молодіжну секцію Української бібліотечної асоціації відучора очолює Вікторія Польова. Про це повідомляється на Facebook сторінці організації.

 

Рішення про призначення Польової було затверджене на засіданні Президії Української бібліотечної асоціації 16 грудня.

 

До призначення на цю посаду, з 2014 року Вікторія Польова працювала заступником голови Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, а з 2011 – адміністративним координатором виконавчого офісу УБА.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Вікторія розповіла, що, на сьогодні, згідно зі статистикою Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, молодь у публічних бібліотеках складає лише 10%. І загальна кількість молоді в Україні, за даними Міністерства молоді і спорту, зменшується, складаючи цього року 27% від загальної кількості населення.

 

«Така ситуація в країні та професії змушує серйозно замислитися. Адже українська молодь є стратегічним ресурсом для країни і для бібліотечно-інформаційної сфери, зокрема», – наголошує нова очільниця Молодіжної секції УБА.

 

За її словами, важливим завданням для Молодіжної секції УБА є активізація бібліотечної молоді в Асоціації та сфері, розвиток професійних компетенцій бібліотечної молоді, менторство та сприяння реалізації молодіжних ініціатив.

 

«Майбутнє професії залежить від активного включення та підтримки молодих бібліотечних фахівців», – переконана Вікторія Польова.

 

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації є структурним підрозділом УБА.

 

Організація була створена 12 грудня 2012 року за результатами онлайн-конференції, ініційованої членом Президії УБА Миколою Вірстюком, в якій взяли участь 15 молодих бібліотекарів з різних областей України. Офіційно секція була затверджена 28 січня 2013 року на засіданні Президії УБА.

 

Місією організації є всебічне сприяння професійному розвитку молоді УБА, підтримка молодіжних ініціатив та професійної активності як одного з головних чинників розвитку бібліотечної справи України та формування демократичного інформаційного суспільства.

 

Нагадаємо, що в листопаді Українська бібліотечна асоціація отримала нову президентку.

 

Читайте також про те, як працює перша онлайн-бібліотека для людей з вадами зору в Україні.