кіберполіція

Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

22.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні 2020 року за зверненнями видавців кіберполіція зареєструвала 2 кримінальні провадження щодо порушення авторських прав. Про це повідомив Департамент кіберполіції Національної поліції України (ДКП) у відповідь на запит Читомо.

 

У межах цих проваджень припинили функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів.

 

«Значна кількість підроблених друкованих примірників творів літератури та науки реалізовується саме через торговельні майданчики у мережі Інтернет. Такі дії призводять до порушення авторських і суміжних прав та завдають значної матеріальної шкоди правовласникам. У 2020 році за зверненнями правовласників працівники кіберполіції зареєстрували 2 кримінальні провадження, у межах яких припинено функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів», – зазначили в Депатаменті кіберполіції.

 

Водночас у Департаменті повідомили, що не ведуть окремої статистики за кількістю інтернет-ресурсів, які найбільше порушували авторські права проягом 2016 – 2020 років. Також ДКП не веде статистики щодо кількості скарг від українських видавців через порушення їхніх інтелектуальних прав.

 

«ДКП в рамках чинного законодавства України та в рамках своїх повноважень вживатиме необхідних заходів для розвитку легальної Інтернет-торгівлі. Зокрема ДКП налагоджує взаємодію, укладає меморандуми про співпрацю як з національними видавництвами, так і з представниками та правовласниками закордонних авторів і видавництв», – додали в кіберполіції.

 

Нагадаємо, у дослідженні британської експертки Емми Шеркліф йдеться, що, за оцінками видавців, через піратський контент і контрабанду втрачається близько 30% продажів. На додаток, це виливається у те, що україномовного ринку електронних книг майже не існує. Оскільки абсолютна більшість завантажує безкоштовні російськомовні версії, частка доходів від електронної та аудіо книги не перевищує 3%, а видавництва не бачать сенсу вкладатися у сферу. Оскільки втрати від друкованої книги вище, їх набагато більше лякає саме «фізична» наявність чорного ринку де переважає або нелегально ввезена книга з Росії, або її нелегально надрукована копія в Україні.

 

Читайте також: Стратегія читання, бібліотеки й сумна статистика: про що говорили на форумі «Україна 30»