бібліотеки

Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

20.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2021 році у межах Програми поповнення фондів публічних бібліотек закупили 330 тис. книжкових видань на суму понад 48,3 млн грн. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги.

 

Усього для бібліотек дібрали 684 назви видань. Ці книжки отримали 616 бібліотек, і більша частина видань уже надійшла до книгозбірень. Перелік бібліотек був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій. Кожна з бібліотек, відібраних до участі в програмі, отримала відповідно до своєї читацької авдиторії 439 видань для дитячих книгозбірень, 245 — для дорослих, 684 — для комбінованих.

 

 

«Програма поповнення фондів публічних бібліотек — це проєкт,  що реалізується УІК четвертий рік поспіль. Завдяки йому українці в усіх куточках нашої держави мають безплатний доступ до якісної, сучасної та актуальної літератури в бібліотеках України. За всі роки існування Програми бібліотеки України отримали 2 368 107 книжок. Усі книжкові видання, які придбаваються УІК за державний кошт у межах проєкту, проходять багатоетапний, складний та прозорий відбір», — розповіла про Програму начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Тетяна Попова.

64% відібраних для книгозбірень видань (439 назв) — література для дітей та юнацтва, решту 36% склали нонфікшн (19%, 130 назв) та художня література для дорослих (17%, 120 назв). До бібліотек потрапили книжки від 86 видавництв. 

 

Відбір відбувався в кілька етапів. На розгляд експертів подали 2384 книжкові видання, з яких 1004 — художня література для дорослих, 690 — література для дітей та юнацтва, 690 — нехудожня література для дорослих.

 

Повний список отриманих бібліотеками книжок можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки. Крім того, Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу».