бібліотеки

УІК: У 2023 році більшість громад виділила кошти бібліотекам на нові книжки

04.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2023 році більшість територіальних громад України виділила кошти на бібліотечні закупівлі: 52,75% проти 47,25%, а загальна сума закупівель склала понад 30 млн грн. Про це йдеться в результатах опитування територіальних громад, проведеному Українським інститутом книги.

Понад третина громад (36%) знайшла можливість профінансувати бібліотечні закупівлі впродовж обох років, серед них Київ. Найбільше таких громад на Львівщині (58%), найменше на Буковині (15%).

 

 

Загалом по Україні майже половина громад (47%) не виділяли коштів на поповнення бібліотечних фондів впродовж двох років. Найбільше таких було в Чернівецькій та Закарпатській областях (по 77%), найменше у Львівській (20%).

 

 

22% громад змогли виділити кошти у 2023 році, але вирішили не продовжувати таку практику на 2024 рік.

 

11% громад запланували книжкові видатки на 2024 рік, хоча не робили цього торік.

 

Переглянути повний звіт можна тут.

 

 

Переглянути інтерактивну мапу стану закупівель у конкретній тергромаді можна за посиланням. Крім того, на карті є дані про книгарні у кожній громаді.

 

Опитування провели, розіславши 1154 запити до громад, де немає бойових дій. У межах опитування збирали інформацію про закупівлі для поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек за 2023 рік, а також заплановані закупівлі на 2024 рік. Інфографіку підготували на базі 800 відповідей.

 

Як повідомлялося, триває конкурс постачальників книжок до бібліотек в межах програми «Книжкові гранти для бібліотек» відповідно до переліків бажаних книжок, складених бібліотеками.

 

Читайте також: Зруйновані, але незламні: бібліотеки під російською окупацією та їхній шлях до відновлення

 

Чільне зображення: Вікіпедія

Інфографіка: УІК