аудіокнижки

Минулоріч дохід від аудіокнижок у США зріс до $1,6 млрд

08.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2021 році дохід видавців аудіокнижок у США зріс на 25%, що становить близько 1,6 мільярда доларів. Про це повідомляє Асоціація аудіовидавців у своєму опитуванні, яке провела компанія InterQ на запит асоціації. 

За відсотком продажів найпопулярнішими жанрами стали наукова фантастика, романтичні романи, книжки з самодопомоги. Крім того, зростає кількість покупок аудіокнижок від дітей та молоді. 

 

Загалом минулого року у США було створено майже 74 000 аудіокнижок, що на 6% більше, ніж у 2020 році.

 

Крім того, інша компанія, Edison Research провела опитування споживачів Асоціації аудіовидавців у 2022 році. Відповідно до нього, відсоток американців 18+, які коли-небудь слухали аудіокнигу, зараз становить 45%, а 54% слухачів аудіокнижок молодші 45 років.

 

Також зросло й членство в сервісах аудіокниг: 41% слухачів вказали, що вони підписані принаймні на одну таку послугу.

 

У результатах опитування йдеться, що 70% споживачів погоджуються, що аудіокнижки є хорошим вибором для відпочинку. 

 

Асоціація аудіовидавців (APA) створена в 1986 році і є некомерційною торговельною асоціацією, яка відстоює колективні ділові інтереси аудіовидавців. APA заохочує політику та заходи, які прискорюють поінформованість про аудіокниги та зростання галузі.

 

Опитування було проведено InterQ Research навесні 2022 року від імені Асоціації аудіовидавців. Метою опитування було зібрати дані про продажі галузі, продажі видавців за різними форматами та жанрами. Це національне опитування членів Асоціації видавців аудіо, які видають аудіокниги. 28 видавців надали дані, зокрема Audible Inc., Blackstone, Brilliance Audio, Hachette Audio, Pushkin Industries, HarperCollins, Macmillan, Penguin Random House, Recorded Books і Simon & Schuster.

 

Edison Research відстежує щоденні звички американців 13+. Дані базуються на звіті за 1 квартал 2022 року, який містить понад 4000 інтерв’ю з американцями 13+. Респондентів попросили вести повний щоденник усіх слухань за один вибірковий день. Щоденники велися онлайн або офлайн, англійською та іспанською мовами.

 

Нагадаємо, що Читомо провели дослідження роботи українських видавців в умовах війни. 

 

Як відомо, збитки від піратства становлять 31% від усього італійського книжкового ринку.