Болонський книжковий ярмарок

На Болонському книжковому ярмарку визначили найкращі дитячі видавництва року

23.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Болонський дитячий книжковий ярмарок оголосив переможців своєї 10-ї щорічної Болонської премії найкращого дитячого видавництва року. Про це повідомляють на сайті книжкового ярмарку.

Переможці 2022 року:

  • Африка: New Africa Books (Південно-Африканська Республіка)
  • Азія: Samir Editor (Ліван)
  • Центральна/Південна Америка: Ель-Наранхо (Мексика)
  • Європа: Liels un mazs (Латвія)
  • Північна Америка: Monsieur Ed (Канада)
  • Океанія: Beatnik Publishing (Нова Зеландія)

 

Детальніше про переможців: 

 

АФРИКА

У Африці переможцем стало видавництво New Africa Books з Південної Африки, що складається з двох видавничих брендів. New Africa Books опублікували каталог назв, що охоплюють усі південноафриканські мови. У видавництві приділяють особливу увагу культурному розвитку дітей та молоді. 

 

New Africa Books — це невелике видавництво. Його мета — знайти прогалини на книжковому ринку та заповнити їх красивими та значущими творами.

 

У видавництві також публікують деяких із видатних корифеїв африканської та південноафриканської літератури, включаючи лауреатів Нобелівської премії Надін Гордімер та Воуле Соїнка, Гая Батлера та Монгана Воллі Сероте.

 

АЗІЯ

Samir Editor з Лівану став переможцем азіатського континенту. Бейрутський Samir Editur видає дитячі книжки арабською та французькою мовами, поширює їх в арабських країнах та решті світу, а саме у Франції. 

 

Каталог видавництва зосереджений на книжках для дітей від 2 до 16 років. Samir Editur публікує в основному оригінальний контент авторів та ілюстраторів з різних країн, а також кураторські переклади з міжнародної дитячої літератури, як-от книги Роальда Даля.

 

Крім того видавництво є єдиним агентом Oxford University Press books у Лівані. Samir Editeur також продає книги, періодичні видання, шкільні та офісні канцтовари.

 

ЄВРОПА

Європейський приз отримує Liels un mazs з Латвії. З моменту свого заснування у 2004 році видавництво прагне розвивати і збагачувати латвійську дитячу книжкову індустрію та створити альтернативу в книжковому світі, як за змістом книжки (з високоякісними текстами та сучасними ілюстраціями), так і за інноваційним дизайном і поліграфією. 

 

У 2021 році видавництво потрапило в шорт-лист Болонської премії найкращого дитячого видавництва року в Європі четвертий рік поспіль.

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

У Північній Америці переможцем 2022 року є канадське видавництво Monsieur Ed. Незалежне видавництво, що спеціалізується на дитячій літературі, Monsieur Ed має пристрасть до історій, які розгортаються в особливих світах, де реальність і фантазія збігаються. 

 

Хоча художня література перебуває в центрі каталогу видавництва Monsieur Ed, видавництво також публікує науково-популярні та графічні романи.

 

ЦЕНТРАЛЬНА ТА ПІВДЕННА АМЕРИКА

Для Центральної та Південної Америки переможцем є El Naranjo з Мексики. Засноване у 1994 році, видавництво почало випускати книжки для дітей та юнацтва у 2003 році. 

 

El Naranjo редагував понад сотню назв, від художньої літератури, поезії та мистецтва до історії, природи та класичної літератури. Його головна мета — побудувати власну естетику, щоб сприяти формуванню критичних і творчих читачів за допомогою творів, які стимулюють їхню чутливість та інтерес, звертаючись до тем, з якими вони можуть ототожнитися або які викликають нові роздуми.

 

Сім років поспіль Болонський дитячий книжковий ярмарок номінує El Naranjo на здобуття Болонської премії найкращого дитячого видавництва року.

 

ОКЕАНІЯ

В Океанії переможцями стали Beatnik Publishing з Нової Зеландії. Як незалежний видавець, Beatnik Publishing збагачує видавничу сцену Нової Зеландії протягом останніх п’ятнадцяти років своїм пильним поглядом на якість і красу. Видавництво тісно співпрацює з авторами, поетами, художниками та місцевими підприємствами, щоб оживити книги з вишуканим дизайном і багатим змістом.

 

«Ми все ще віримо, що друкована книга має місце в сучасному світі, і просимо людей цінувати її, позичати та цінувати за спільні зусилля, які були вкладені в її створення», пишуть у видавництві.

 

Болонська премія найкращого дитячого видавництва року заснована Болонською дитячою книжковою виставкою у співпраці з Італійською асоціацією видавців (AIE) та Міжнародною асоціацією видавців (IPA). Болонська премія найкращого дитячого видавництва року відзначає видавців для дітей у всьому світі.

 

Особливою премію робить те, що нагороду присуджують самі видавці, яких просять номінувати ті видавництва, які вирізнялися своєю творчістю, інноваційністю та якістю свого редакційного вибору

 

Як повідомлялося, що Болонський книжковий ярмарок висловлює підтримку українським діячам книжкової галузі та нагадав про книжку творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин і Андрій Лесів) «Війна, що змінила Рондо», яка отримала особливу згадку на премії Bologna Ragazzi Awards у 2015 році.

 

Як відомо, Україна на Болонському ярмарку також представила порожній стенд-маніфест – Stand with Ukraine.