втрати війни

На честь полеглого поета Максима Кривцова назвали сорт фіалок

18.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Селекціонер Євген Рудницький назвав виведений ним сорт фіалок RUD-ДАЛІ на честь полеглого військового і поета Максима Кривцова (позивний «Далі»). Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

У коментарі Суспільному Євген Рудницький розповів, що RUD-ДАЛІ — це мініатюрний сорт, доросла рослина в діаметрі становить понад 15 сантиметрів, має компактну розетку середньо-зеленого листя з жовтою кроновою ряболистістю і ніжного кольору квіти.

 

Метафора з фіалками узята з вірша Максима Кривцова:

 

Моя голова котиться від посадки до посадки
як перекотиполе
чи мʼяч
мої руки відірвані
проростуть фіалками навесні
мої ноги
розтягнуть собаки та коти
моя кров
вифарбує світ у новий червоний
Pantone людська кров
мої кістки
втягнуться в землю
утворять каркас
мій прострелений автомат
заржавіє
бідненький
мої зміні речі та екіпу
передадуть новобранцям
та скоріше б уже весна
щоб нарешті
розквітнути
фіалкою.
Поезію Максима Кривцова можна почитати у його збірці «Вірші з бійниці» (видавництво «Наш Формат»). Вірші Максима Кривцова також виходили в збірках з іншими поетами: «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну», «Колискова 21 століття Vol. 1: що тебе заколисує?», «Поміж сирен. Нові вірші війни».

Максим Кривцов — кулеметник, поет і фотограф. Учасник Революції Гідності у 2013–2014 роках, доброволець ЗСУ. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і в Veteran Hub. У 2022 році знову добровольцем пішов на фронт.

 

У 2023 році команда кінообʼєднання Вавилонʼ13 також екранізувала два його тексти: «Він переїхав в Бучу» та «Я вирушив автостопом».

Чільна ілюстрація: Тетяна Копитова