втрати війни

На фронті загинула парамедикиня і журналістка Ірина Цибух

30.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Харківщині загинула журналістка «Суспільного» і парамедикиня добровольчому медичного батальйону «Госпітальєри» Ірина («Чека») Цибух. Про це повідомили на інстаграм-сторінці батальйону.

«Здається, що це сон. Що зараз ти вийдеш на звʼязок, і ми почуємо твій голос. Вчора під час ротації на Харківському напрямку не стало нашої “Чеки” — “госпітальєрки” Ірини Цибух. За кілька днів до свого дня народження. 01.06.1998 — 29.05.2024. У нас немає слів. Ніхто досі не вірить в те, що сталося. Це невимовний біль та неймовірна втрата не тільки для батальйону — для всієї України», — написали у батальйоні.

 

 

Ірина Цибух народилася 1 червня 1998 року Львові, закінчила Національний університет «Львівська політехніка».

 

У 2014 році Ірина Цибух відбула кілька ротацій на передовій у лавах добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». З 2017 року працювала в команді  «Суспільного» менеджеркою реформ, знімала документальні фільми, готувала міжрегіональні спецефіри, втілювала грантові проєкти. У вільний час реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах Донеччини й Луганщини.

 

У лютому 2022 року повернулася до боротьби у складі «Госпітальєрів».

 

Разом із колегами з Суспільного Ірина Цибух стала переможницею конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» у 2021 році у категорії «Найкраща публіцистика в локальному медіа» та фіналісткою у номінації «Найкращий репортаж» у 2018 році. У листопаді 2023-го отримала відзнаку від президента України орден «За заслуги» III ступеня, у березні 2024 року стала лауреаткою премії «УП 100. Сила жінок».

 

Фінансово допомогти родині Ірини Цибух можна за посиланням.

 

Як повідомлялося, на фронті загинули військові Алла Пушкарчук і Анастасія Мар’янчук.

 

Чільне фото: Юлія Кочетова