втрати війни

На війні загинула журналістка, редакторка, військова Алла Пушкарчук

25.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

25 квітня на війні загинула журналістка, редакторка, театрознавиця Алла Рута») Пушкарчук. Про це повідомив у своєму фейсбуці журналіст і військовий Дмитро Крапивенко.

Алла Пушкарчук закінчила Інститут журналістики Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю видавнича справа та редагування, а також Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого за спеціальністю «театрознавство».

 

Її репортаж «Поворот праворуч» увійшов в 10-ку фіналістів Конкурсу художнього репортажу «Самовидець» 2016 року. 2017 року – із серією фотографій з війни увійшла в число переможців XIX Міжнародного фотоконкурсу від Всеукраїнської газети «День».

 

З серпня 2014 року по квітень 2018 року працювала в 5-му окремому батальйоні Української добровольчої армії як журналістка й фотографка. Згодом демобілізувалася і працювала журналісткою, редакторкою стрічки новин у журналі «Український тиждень» (2018—2020), де вона зросла від новинарки до культурної оглядачки, а також піарницею у видавничому домі «Комора» (2019—2020).

 

2021 року Алла Пушкарчук подалася на посаду випускової редакторки, й з понад 140 резюме ми обрали саме її, вона найкраще впоралася з усіма завданнями. Алла працювала у команді Читомо пів року як редакторка новин і координаторка проєкту «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople).

 

«Щодо освіти, то після школи я навчалася на видавничій справі та редагуванні, оскільки вже тоді планувала пов’язати свою професійну діяльність з книжками. Однак наприкінці 2013 – на початку 2014 р. сталося так, що я долучилася до Революції Гідності. Почала прогулювати заняття в університеті, а після завершення подій на Майдані не змогла повернутися до навчання, а потім, упродовж чотирьох років, був добровольчий рух. Однак увесь цей час і досі сучасне книговидання не зникає з мого порядку денного, є моїм прихистком», — писала Алла у своєму мотиваційному листі для Читомо.

 

Під час Революції гідності долучилася до «Правого сектору», згодом у межах їхнього інформаційного відділу їздила на фронт — писати й фотографувати. Тоді й отримала позивний «Рута».

 

З початку повномасштабного вторгнення Алла знову долучилася до ЗСУ, де була мінометницею в 58 ОМПБр, працювала з бусоллю та артилерійськими програмами в планшеті. Загинула внаслідок ракетного обстрілу на руках у коханого чоловіка.

 

За даними ІМІ, Алла Пушкарчук стала 77-ю у списку медійників, що загинули унаслідок російської агресії проти України.

 

Як повідомлялося, на початку 2024 року на фронті загинув поет, військовий-доброволець Максим Кривцов. У березні на фронті загинула медикиня першого стрілецького батальйону 67 ОМБр ДУК ПС Анастасія «Троя» Мар’янчук.

 

Читайте також: Алла Пушкарчук: Підуть роки на те, щоб позбутись патріархального погляду на службу в армії