* ESC - закрити вікно пошуку
Книжковий Арсенал-2024
На Книжковому Арсеналі презентували книгу «Слова і кулі», наклад якої знищила ракета рф
01.06.2024На Книжковому Арсеналі вперше презентували книжку Наталі Корнієнко «Слова і кулі» — збірку інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами. Презентація відбулася у форматі дискусії «Слова і кулі: завмирання і перевідкривання мови».
Подію модерував поет, редактор і голова ГО «Читомо» Олександр Мимрук.
«У видавництва “Vivat” нещодавно сталася трагедія: харківська друкарня Factor Druk — одна з найбільших друкарень в Україні — потрапила під російський обстріл. Багато накладів нових українських книжок, які мали бути представлені на Книжковому Арсеналі, знищені. Ця презентація — як закритий показ для своїх, адже наклад книжки “Слова і кулі” також знищив обстріл Харкова» — зазначив Олександр Мимрук.
Учасниками події стали український есеїст, прозаїк і військовослужбовець Анатолій Дністровий, а також журналістка і військова кореспондентка Євгенія Подобна.
«Писати про війну і документувати потрібно завжди: і сьогодні, і за 10 років. У 2017 році я написала книжку про жінок-військових, це була збірка їхніх інтерв’ю і їхніх історій. За п’ять років з нами вже немає чотирьох із них. Ці жінки загинули, а доля п’ятої героїні невідома. Буквально два дні тому трапилася трагедія: загинула Анастасія Волкова. Це також героїня однієї з моїх книжок, тому я розумію, що якщо ми будемо відкладати, то просто не почуємо й не запишемо багатьох дуже важливих історій, і ці досвіди просто зникнуть», — наголосила Євгенія Подобна.
«Не треба мати ілюзії, що всі ці статті, які створюються зараз про війну, збережуться. У діджитальному форматі тексти дуже зникомі. Тому треба більше аналітичних суджень на різних рівнях — дослідження, щоденники, мемуаристика тощо», — вважає Анатолій Дністровий.
«Щодо зникомості ми також говоримо про людей, які були частиною проєкту і яких більше немає з нами. Це зокрема Вікторія Амеліна, Максим Кривцов і Алла Пушкарчук, яка також була частиною команди Читомо. Це дуже важливо, що ми маємо ці розмови із проєкту “Слова і кулі”, хоча б для того, щоб зрозуміти, чим людина жила у цей час, як переживала війну», — наголосив Олександр Мимрук.
Також учасником події став український поет, журналіст і військовослужбовець Дмитро Лазуткін.
«Цінність історій, які ми бачимо, її неможливо перебільшити. Тим паче що час минає, багато що забувається, враження стираються, тому дуже важливо їх зберегти», — зазначив Дмитро Лазуткін.
«Наразі для мене, як для журналістки, не є викликом знайти героїв для репортажу. Українці — неймовірні люди, вони готові говорити про надзвичайно важкі речі, про полон, насилля, катування. Але викликом є те, як донести до читача цю історію, адже не всі готові до таких розповідей», — Євгенія Подобна.
До книжки «Слова і кулі» увійшли 24 розмови. Прочитати ці інтерв’ю можна за посиланням.
Ще п’ять ексклюзивних інтерв’ю — із Павлом Вишебабою, Дмитром Лазуткіним, Лесею Ганжею, Федором Шандором та Олександром Михедом — були записані спеціально для книжки.
Проєкт з’явився з ініціативи культурно-видавничого медіа «Читомо» та Українського ПЕН і став можливим за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Наразі серія інтерв’ю «Слова і кулі» на сайті «Читомо» триває.
Книжка «Слова і кулі» вийшла у видавництві Vivat, дата надходження уточнюється. Передзамовити її із 20% знижкою можна на сайті видавництва.
Як повідомлялося, наклад видання «Слова і кулі» Наталі Корнієнко знищив масований ракетний обстріл росією друкарні Factor Druk, що в Харкові.
До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Читомо запустило проєкт «Вітрина новинок».
Читайте також: Читомо розпочинає акцію «Місяць військових письменників»
Фото: Олеся Бойко
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості