книжковий арсенал-2023

На Книжковому Арсеналі закликали відмовитися від російських шрифтів

27.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжкові дизайнери пропонують повністю відмовитися від використання російських шрифтів. Про це вони наголосили під час розмови «Найкращий книжковий дизайн та тенденції візуальної культури видань в Україні», що відбулася в межах Книжкового Арсеналу.

Участь в розмові взяли дизайнер Саша Биченко, ілюстраторка Женя Полосіна та видавчиня Катерина Носко.

 

«Важлива частина книжки — це шрифти. Історично склалося, що дуже багато шрифтів, якими користувалися дизайнери, особливо якщо була потреба у свіжих чи модних шрифтах, були шрифтами російських виробників. Зараз одна з дуже чітких тенденцій — відмова від них. Ми з колегами постійно за це топимо. Якщо ви дотичні до створення візуального продукту або до книжкової галузі, будь ласка, відмовляйтеся від шрифтів російських виробників, навіть якщо ви їх уже колись придбали або якщо вони безкоштовні, бо використання цих шрифтів однаково просуває авторів», — закликав Биченко.

 

За його словами, рік чи 2 тому йому як дизайнеру бракувало українських шрифтів, придатних до широкого використання, то наразі їхня кількість значно збільшилася, ймовірно, вдвічі або втричі. Існують шрифти як для масиву текстів, так і заголовків, акциденції тощо. «Є шрифти, на яких можна побудувати цілісний красивий бренд», — додав дизайнер.

 

Модератор події Гліб Капоріков зазначив, що відмова від російських шрифтів — цілком нормальна реакція на повномасштабне російське вторгнення.

 

Нагадаємо, в Україні пропонують замінити російський шрифт на зупинках.

 

Читайте також: Шрифти на експорт: найцікавіші українські гарнітури, про які мають знати у світі