літературні фестивалі

На книжковому фестивалі у Празі розпочав роботу український стенд

13.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Міжнародному книжковому ярмарку та літературному фестивалі «Світ книги» у Празі розпочав роботу український стенд. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Посольства України в Чехії.

На українському стенді №KB 207 відвідувачі можуть придбати українські книжки для дітей і дорослих, а також чеські переклади української літератури, англомовні книжки про Україну.

 

Фокус-тема  фестивалю – «Автори без кордонів».

 

«Концепція “Автори без кордонів” відображає нинішній час, коли кордони, фізичні, культурні, соціальні, сексуальні, жанрові чи політичні, стають дедалі розмитішими. Тож у 2023 році почесним гостем стане не якась конкретна країна, а автори, які переступають умовні кордони. На ярмарку буде представлена ​​нова кампанія під назвою “Підтримай свого книготорговця”. Також вперше відбудеться дводенний Центрально-Східноєвропейський книжковий ринок для професійної авдиторії», — ідеться на сайті фестивалю.

 

У фестивалі візьме участь українська дитяча письменниця, авторка серії «36 і 6 котів» Галина Вдовиченко. Сергій Жадан презентує чеський переклад роману «Інтернат», а також виступить з харківським гуртом «Жадан і Собаки». Свої твори читатимуть Каріна Армлос, Оксана Маслова, Павло Коробчук та Ірина Загладько. Окремий фокус — на літературі кримськотатарського народу.

 

 

Окрім того, у межах української програми відбудеться виставка воєнних плакатів #SupportUkrainePIC українського об’єднання ілюстраторів Pictoric. Його співзасновниця Олена Старанчук розробила дизайн українського стенда.

 

Участь у фестивалі також беруть Роза Монтеро, Горан Войнович, Каріна Армлос, Карі Хотакайнен, Зіта Ізсо, Уршуля Яблонська, Сабіна Якубовська, Маріт Капла, Стефан Кісьов, Їндржих Манн, Даніель Ордоньєс, Брем Прессер, Пйотр Соха, Ласло Сілазі та інші.

 

З повною програмою заходів на українському стенді можна ознайомитись за посиланням.

 

Нагадаємо, 2022 року чеський книжковий ярмарок «Світ книги» припинив співпрацю з видавцями росії.

 

Читайте також: «Світ книги» у Празі: Як Чехія й Україна стали єдиними у спільних цінностях

 

Фото: Посольство України в Чехії