втрати війни

На Луганщині загинув журналіст і військовий Віталій Дерех, який був учасником Майдану

29.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

28 травня внаслідок авіаудару ворога поблизу Попасної на Луганщині загинув військовослужбовець і журналіст Віталій Дерех. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його побратим, історик Андрій Ковальов.

 

«Віталій був талановитим журналістом, надзвичайно креативним, інтелектуалом. Справжній авантюрист у хорошому розумінні цього слова. Не боявся небезпеки та смерті. Справжній патріот і пластун. Любив Україну, не зломив пластової присяги й до смерті залишався вірним своїй присязі на вірність українському народу», — написав Ковальов.

 

Віталій  Дерех (3 вересня 1987 – 28 травня 2022) — журналіст, військовослужбовець, молодший сержант, член куреня «Орден Залізної Остроги».

 

Пластував, був учасником та інструктором на військово-патріотичному таборі «Легіон». 

 

Навчався в Галицькому коледжі Тернополя на журналіста, опісля став репортером газети «20 хвилин», зокрема їздив від редакції в експедицію в Південну Африку та Мадагаскар у 2013. році

 

У 2013-2014 — активний учасник Революції Гідності, зокрема в складі 15 сотні Самооборони Майдану. Рятував людей на Інститутській 20 лютого.

 

Навесні 2014 року вступив добровольцем в батальйон «Айдар» ЗСУ, воював в його складі до липня 2015. Відзначений Орденом за мужність III ступеня, Пластовим Бронзовим хрестом.

 

У 2016-2018 роках працював в Муніципальній варті Івано-Франківська, зокрема рятувальником.

 

З кінця лютого 2022 року — вступив в 1 окрему бригаду СпП імені Івана Богуна. В березні брав активну участь у боях під Києвом, опісля на Луганщині. Керував розрахунком протитанкових засобів. Загинув в ході бою з російськими окупантами в Бахмутському районі Донецької області.

 

Як повідомлялося, захищаючи Україну, загинув журналіст Максим Мединський. Станом на 19 травня з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну 28 журналістів загинули від рук російських окупантів.

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Андрія Ковальова