втрати війни

Захищаючи Україну, загинув журналіст Максим Мединський

07.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журналіст і лейтенант Збройних сил України Максим Мединський загинув на фронті, захищаючи Україну. Про це повідомляє Болградська міська рада та батько загиблого воїна у Facebook.

Максим родом з Болграда Одеської області. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю видавнича справа й редагування. Працював у Міністерстві інфраструктури України. 

 

Уперше пішов на фронт з власної ініціативи у  2014-му році, у 2022-му теж захищав Україну. У Максима залишився трирічна донька і дружина. 

 

У лютому 2022-го року журналіст дав інтерв’ю проєкту «Жителі Києва». Він розповів, що виріс у військовій сім’ї. Його батько ­ військовий журналіст. Мати, вчителька за освітою, теж служила. Друзі дитинства Максима — діти військових, що так само як і майбутній журналіст, змалку мріяли бути десантниками.

 

«Мені ніколи не було страшно втратити своє життя, лише боявся втратити його якось по-дурному. Тому не стояло питання: йти на війну чи ні. У моїй країні війна, отже я маю її захищати», – так писав Максим ще у 2016 році.

У 2015 році повернувся з війни, планував створити сім’ю. 

 

«Але зараз я готовий йти на війну, бо не хочу, щоб вона (донька ред.) жила в совку. Мене багато чого не влаштовує в наших сьогоднішніх реаліях. Проте ці внутрішні проблеми ні за яких умов не можна порівнювати з можливістю чергової окупації. Їхати звідси я як не хотів, так і не хочу. Хоча буває відчуття, що задовбало, все. Та все ж жити в іншому місці не хочу», – розповідає Максим для проєкту вже у 2022-му році. 

 

Повне інтерв’ю Максима Мединського за посиланням. 

 

Нагадаємо, що як учасники бойових дій загинули журналісти Віктор Дудар, Олег Якунін, Юрій Олійник, Денис Котенко, Євген Старинець, Олександр Махов. 

 

Як відомо, за два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.