* ESC - закрити вікно пошуку
біженці-українці
На Львівщині 67% внутрішніх переселенців намагаються спілкуватися з місцевими українською
01.06.202280% вимушених переселенців, які тепер мешкають на Львівщині, спілкуються у побуті двома мовами, або лише російською, але більшість з них (67%) намагаються з місцевими спілкуватися виключно українською. Про це йдеться у результатах опитування*, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у великих містах Львівщини серед постійних мешканців та переселенців.
46% опитаних переселенців на Львівщині постійно вдома спілкуються російською мовою, 34% – двома мовами (як українською, так і російською), 19% – тільки українською.
46% переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з місцевими жителями. 41% вбачають у цьому незначну проблему, 12% – значну. Натомість серед місцевих 31% – не бачать у цьому жодної проблеми, 42% вважають цю проблему незначною, 25% вважають, що це значна проблема.
Згідно з опитуванням, 61% внутрішньо переміщених осіб (ВПО) вважають, що не існує напруження у відносинах між переселенцями та місцевими жителями, 36% – іншої думки. Серед місцевих жителів про певне напруження говорять 52%, про його відсутність – 42%. Понад 90% переселенців хотіли б завести знайомства та друзів серед місцевих жителів. Знайти друзів серед переселенців хоче трохи більш ніж половина (56%) місцевих мешканців (не мають такого бажання – 34%).
Переселенці загалом краще оцінюють ставлення до себе місцевих жителів, аніж жителі міст Львівщини оцінюють своє ставлення до внутрішньо переміщених осіб: 49% опитаних переселенців говорять, що ставлення місцевих до них дуже позитивне, ще 32% – скоріше позитивне. Своєю чергою, 18% місцевих жителів зазначили, що цілком позитивно ставляться до біженців, 35% – скоріше позитивно, 34% – нейтрально. 11% місцевих зазначили, що ставляться до переселенців негативно.
Зазначимо, відповідно до перепису 1919 року на території Східної Галичини українську мову вживали 58,9%, польську – 39,8%, німецьку – 1,2%. Натомість у самому Львові польською мовою спілкувалися 85,8% населення, українською – 10,8%, німецькою – 3%.
Як повідомлялося, 90% російськомовних українців не відчувають дискримінації через мову, якою користуються в Україні. 83% українців вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні.
* Авдиторія: постійні мешканці і переселенці від 18 років у містах Львів, Дрогобич, Самбір, Стрий, Червоноград.Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів серед постійних мешканців, 800 серед вимушених переселенців. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8% (мешканці), не більше 3, 5% (переселенці). Терміни проведення: 13-23 травня 2022 р.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості