пропаганда рф

На окупованих територіях вилучають книжки про Голодомор й УПА і роздають Z-комікси

28.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово окупованому Криму росіяни проводять «чистки» в бібліотеках, під час яких вилучають книжки з інформацією про Голодомор і з зображенням тризуба, натомість роздають Z-комікси. Про це повідомив Центр національного спротиву.

Як зазначають у Центрі, за інформацією українського підпілля вказівки щодо «чисток» надала «провідна методистка» так званої Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки імені І. Я. Франка Софія Рибак.

 

Вона наказала прибрати з полиць книжки, у яких є згадки про Голодомор, визвольну боротьбу українського народу і будь-яку діяльність кримських татар на півострові.

 

Крім того, методистка згадала про затверджений у росії «перелік нацистських організацій та символів», до якого внесли Українську повстанську армію й Організацію українських націоналістів.

 

«Нацистськими» вважають вітання «Слава Україні», відповідь на нього «Героям слава», а тепер ще й тризуб.

 

«Усі книги, на яких зображений тризуб, необхідно вилучити з фондів», — зазначила  Рибак.

 

У разі невиконання вказівок окупаційна влада погрожує бібліотекам покаранням.

 

Натомість на тимчасово окупованих територіях і в росії школярам роздадуть Z-комікси, в яких розповідатимуть про «бандерівців» та «героїв СВО». 22 «графічні новели» створив пропутінський письменник Олег Рой на замовлення товариства «Знання», проілюстрували комікси студенти університету «Синергія».

 

Фрагмент російських Z-коміксів, ілюстрація: «Говоріт нєМосква»

 

У цих історіях розповідається своя версія країни-агресора про початок війни. Там зазначається, що російська розвідка випередила «українських нацистів», які «розраховували завдати удару по донецькому ополченню та влаштувати на Донбасі геноцид». 

 

Серед персонажів таких коміксів є підозрюваний в організації масових вбивств у Бучі полковник Азатбек Омурбеков.

 

Перші екземпляри у 2022 році вже отримали школярі Москви й тимчасово окупованого Луганська.

 

«З минулого місяця комікси стали надходити й в інші регіони: Оренбурзьку область, Алтайський край, Єкатеринбург, Камчатку, Санкт-Петербург, Пермський край, Омську область. Розіслати новели планується в усі школи країни», — йдеться у дописі в телеграм-каналі «Пітєр протів мобілізаціі».

 

26 квітня 2024 року радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що до мелітопольських, бердянських і приморських шкіл на тимчасово окупованій території Запорізької області російські окупанти завезли нові «методички» навчання дітей.

 

«Наголошують “не піддаватися екстремізму” і не чинити опір “окупаційній владі”. “Вишенькою” на торті стало зізнання колаборантів у рашизмі, а також порівняння “зневажливих” і “простонародних” прізвищ», — зазначив радник.

 

Фото: телеграм-канал «Маріуполь.Спротив»

 

Як повідомлялося, у квітні 2022 року у методичках від Міносвіти рф для пропаганди у школах наголошували, що російські солдати, які воюють проти України, — герої. Росіяни публікують пропагандистські методички про незаконну окупацію Криму й «патріотичне виховання» севастопольських школярів.

 

Читайте також: Вивчення історії чи підтримка екстремізму? Як світові бібліотеки фондують пропаганду

 

Чільне фото: Jason W on Unsplash