пропаганда

Методички з історії у школах рф: «Українці — нацистські спільники, а російські військові — герої»

19.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У методичках від Міносвіти рф для пропаганди у школах наголошують, що російські солдати, які воюють проти України, — герої. Про це розповів російський вчитель історії Андрєй Шестаков для  агенції Reuters. 

 

За словами Шестакова, у методичках стверджують і про те, що українська влада співпрацює зі спільниками нацистів під час Другої світової війни.

 

Також учителі мають поширювати пропаганду про те, що Захід намагався посіяти розбрат у російському суспільстві, і що росіяни повинні триматися разом.

 

У методичках повторюють і наратив про те, що Україна — винахід більшовицької комуністичної росії. 

 

Відомо, що файли із відповідними настановами поширювали у груповому чаті месенджера WhatsApp для вчителів історії.

 

«Файли, які Reuters переглянуло, містять десятки сторінок документів і презентацій, а також посилання на відео. Це інструкції щодо того, як навчати дітей-підлітків шкільного віку про війну. Незрозуміло, хто поділився файлами в груповому чаті, але багато документів мають герб міністерства освіти Москви», — ідеться в матеріалі агентства.

 

Reuters зазначило, що вчителі по всій росії отримали однакові або подібні посібники з пропаганди. Агентство посилається на слова двох представників профспілки вчителів, двох інших вчителів і дописи у соціальних мережах з двох шкіл, у яких виклали посібники.

 

Ольґа Мірясова, чиновниця російської профспілки «Учитель», повідомила, що регіональні органи освіти розповсюдили навчальний посібник, який отримав Шестаков, у декілька шкіл по всій країні. Один із викладачів сказав, що вони отримали іншу методичку, ніж Шестаков, з подібним змістом.

 

Нагадаємо, російські вчителі отримали методички про те, як пояснювати школярам війну проти України. У них повідомляють, що «держави Україна не існувало на мапі світу аж до ХХ століття», росіяни та українці — «один народ», а у 2014-му році «на території України стався державний переворот», який не прийняв Донбас, тому росія «йому допомагає». Водночас у методичці наголошується, що росія не планує окупувати Україну і «нікому і нічого» не збирається нав’язувати силовим шляхом.

 

Читайте також: 50 propaganda books against Ukraine and incitement to hatred against Ukrainians from Russian publishers

 

Чільне фото: BBC